Уряд знайшов нове джерело для фінансування виробництва зброї

Кабмін запропонував направити військовий податок на доходи фізосіб на виробництво дронів, озброєння та боєприпасів. Про це повідомив прем’єр Денис Шмигаль.

За словами прем’єра, уряд уже подав відповідний законопроект щодо військового ПДФО.

Глава уряду нагадав, що за час повномасштабного вторгнення доходи місцевих бюджетів від ПДФО збільшилися у вісім разів. У 2023 році, згідно з прогнозами, доходи становитимуть 96 млрд. гривень, тоді як у 2021 році було близько 12 млрд. гривень.

“Наші Сили безпеки та оборони потребують більшого ресурсу. Урядовий законопроект дозволить залучити 25,8 млрд гривень цього року та 93,7 млрд грн наступного на додаткові закупівлі дронів та на збільшення виробництва власного озброєння”, – уточнив Шмигаль.

При цьому понад 200 млрд. гривень уже накопичених на рахунках місцевих бюджетів та бюджетних установ залишаться у розпорядженні місцевої влади. Тому тим громадянам, яким бракуватиме коштів, держава надасть базову та залишить реверсну дотацію.

Як зазначив прем’єр, таким чином, ресурс бюджетів на місцях у 2024 році буде на 75 млрд. гривень більше, ніж був у 2021 році до повномасштабного вторгнення.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *