Уряд має якнайшвидше подолати проблему боргів на енергоринку – ЄБА

Кабінет міністрів України має забезпечити якнайшвидше вирішення боргових проблем на ринку електроенергії України, щоб підтримати ефективну роботи галузі енергетики в опалювальний період та період високого ризику обстрілів, йдеться в заяві Європейської бізнес асоціації.

Як зазначається, на формування боргів в енергетиці впливає певна зарегульованість ринку електроенергії. Зокрема, встановлені на ньому з боку НКРЕКП гранично допустимі рівні цін обумовлюють відсутність можливості імпорту в дефіцитні години, бо в години дефіциту вартість електроенергії не може піднятись вище діючого обмеження.

“Окрім того, як зазначають експерти Комітету Асоціації, прайс-кепи також не сприяють імпорту електроенергії в години пікового навантаження, оскільки в цей час електроенергія в ЄС, коштує дорожче, ніж в Україні», — повідомляють представники бізнесу.

Згідно з повідомленням, для вирішення цієї проблеми НКРЕКП запропонувала механізм покладення спеціальних обов’язків на імпортерів електроенергії для компенсації їм різниці у вартості електроенергії.

“Водночас, якщо компенсація різниці вартості електроенергії буде забезпечуватись коштом НЕК «Укренерго», на думку бізнесу, таке рішення не є виправданим. Крім того, даний механізм може призвести до накопичення нових боргів учасниками енергоринку, а не до врегулювання ситуації», — підкреслюють в ЄБА.

Також повідомляється, що сукупний борг суб’єктів ринку електроенергії перед НЕК.

«Укренерго» перевищує 60 млрд грн. Відповідно, НЕК «Укренерго» не може в повному обсязі виконувати свої зобов’язання перед іншими учасниками ринку електроенергії. Це призводить до утворення та накопичення ланцюга боргів «усіх перед усіма». «Європейська Бізнес Асоціація звертається до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із проханням якомога швидше сприяти вирішенню зазначених проблемних моментів», – йдеться в заяві.

Як повідомлялося, в «Центрі Разумкова» вважають, що Комітету Верховної Ради з енергетики та житлово-комунальних послуг треба слідкувати за погашенням боргів в енергетичній галузі. На думку експертів, тільки системна увага до фінансових проблем на ринку електроенергії призводить до позитивних зсувів.

Так, за два засідання парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунального господарства вдалось зупинити проблему накопичення заборгованостей в енергетиці і навіть почалися невеликі виплати раніше накопичених боргів.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *