У Верховній Раді запропонували продовжити термін оновлення військово-облікових даних до 150 днів

В українському парламенті визнали, що Територіальні центри комплектування та соціального захисту (ТЦК та СП) виявилися нездатними обробити всі дані від військовозобов’язаних. У зв’язку з цим внесено пропозицію продовжити термін поновлення військово-облікових даних до 150 днів.

За словами народного депутата України Володимира Ар’єва, додаток «Резерв+», який мав спростити ТЦК роботу з військовозобов’язаними, виконує свою функцію лише частково. З його допомогою дійсно можна швидко оновити військово-облікові дані, але після цього громадянинові все одно доводиться йти до ТЦК та СП, а їхня пропускна спроможність вкрай обмежена.

Крім цього, у парламентського Комітету з цифрової трансформації виникли питання до якості додатка. Є побоювання, що він не здатний убезпечити особисті дані українців від зловмисників.

«Це свідчить про те, що застосунок розроблявся дуже швидко й стислі терміни. Мало того, потім виявилось, що коди, які були використані для створення застосунку, були скопійовані зі шкільної програми. Саме тому, на наступному засіданні Комітету з питань цифрової трансформації ми викликали заступницю міністра оборони, а також поставили ряд питань до уряду. Зокрема, звідки були виділені кошти на створення застосунку та чи проводився конкурс на розробника програмного забезпечення”, — заявив Володимир Ар’єв.

Він вважає, що багато військовозобов’язаних не зможуть оновити дані у 60-денний термін не тому, що уникають приходу до ТЦК та СП. Військкомати, на думку нардепа, не мають можливості в такий короткий час обслужити всіх візитерів.

У зв’язку з цим до Верховної Ради було внесено законопроєкт про продовження терміну оновлення військово-облікових даних до 150 днів. Проте деякі нардепи вже назвали це популізмом.

У Верховній Раді запропонували продовжити термін оновлення військово-облікових даних до 150 днів

«На даний момент немає підстав вважати, що передбачені законом шляхи оновлення даних не дозволять це зробити», — заявив народний депутат від «Слуги народу» Федір Веніславський.

Володимир Ар’єв також зазначив, що у його комітеті вимагатимуть від уряду та Міноборони розширити кількість питань, які військовозобов’язані могли б вирішити без особистого відвідування ТЦК та СП.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *