У Китаї запустили найшвидший у світі інтернет: можна закачати 150 фільмів лише за секунду

Китай запустив найшвидший у світі інтернет, здатний передавати дані зі швидкістю 1,2 Tbps/сек, що дозволяє закачати 150 HD-фільмів лише за одну секунду. Кабельна мережа, названа магістральною, простягається на відстань 3000 км від Пекіна на півночі та Гуанчжоу в провінції Гуандун на півдні.

Про це повідомило видання Interesting Engineering. Зазначається, що магістральна мережа є частиною проєкту китайської інфраструктури Інтернет-технологій майбутнього (FITI), який було запущено ще у 2013 році.

Досягнення Китаю в дротовій передачі даних відбулися незабаром після того, як Піднебесна похвалилася встановленням 3,19 мільйона базових станцій, демонструючи домінування 5G у бездротовій телефонії. Ці установки не тільки випереджають США за кількістю, але вони також допомагають східній країні трансформувати свій промисловий сектор для залучення до високотехнологічного виробництва.

Найшвидший у світі інтернет з’явився на два роки раніше, ніж прогнозували галузеві оцінки. Китай прагне використовувати таку потужність мережі для національної освіти та досліджень, а також для підтримки своїх мереж 5G та електромобілів, використання яких у країні зростає.

Запуск надшвидкісної мережі також є доказом зростання технічних можливостей Китаю, оскільки все програмне та апаратне забезпечення, що використовується, вироблено в Піднебесній. Протягом багатьох років Китай покладався на Японію та США щодо компонентів для розвитку своєї інтернет-інфраструктури, але для FITI країна почала розробляти всі компоненти на місці, включаючи комутатори, оптоволоконні з’єднання, а також маршрутизатори.

Дослідники з Китайської інженерної академії розробили надшвидкісні маршрутизатори, здатні обробляти більше даних, ніж будь-коли раніше. Команда також працювала над агрегацією кількох оптичних шляхів, щоб збільшити верхню межу передачі даних.

Очікується, що весь проєкт буде готовий до кінця року.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *