За іронією долі у національний тиждень читання говоримо про напружений момент у житті легендарного книжкового ринку «Петрівка» у Києві. Культове місце, відоме на всю Україну. По книжки сюди приїжджають й іноземці. Так от: на Петрівці хочуть збудувати величезний торговельно-розважальний центр. Якщо раніше це було на рівні чуток, то тепер КМДА вже дала забудовнику дозвіл.
Що ж буде з книжковим ринком, про це йдеться у сюжеті «Сніданку з 1+1» за 16 грудня.
«Покупців на книжковому ринку зараз небагато, зокрема через карантин. Аби залишатися на плаву, багато підприємців з «Петрівки» пішли в інтернет продавати свої кни;rи. Цьому книжковому ринку вже три десятиліття. Головне питання: що буде далі з цим?», — каже кореспондент «Сніданку» Петро Кузик.
Журналісту вдалося поспілкуватися з адміністрацією ринку та з продавцями.
Депутат Київради, підприємець «Петрівки» Владислав Трубіцин підтвердив, що біля метро «Почайна» буде великий торговельний центр.
Депутат теж має точку на «Петрівці». І він не хоче її втрачати.
Від самого початку була ідея у забудовника забудувати всю ділянку. На схемі червона зона – місце для торговельного центру. Синя, а це книжкові ряди, – для парковки. Наміри почати роботи звучали ще влітку минулого року, та бізнесмен – власник ринку не мав документів. Кілька днів тому столична влада їх все ж видала», — каже Трубіцин.
Керівник книжкового ринку «Петрівка» Олександр Чепурко заспокоює: «Те, що зараз отримані містобудівні умови та обмеження, абсолютно не значить, що цього року чи наступного почнеться будівництво».
Також заспокоює продавців і відвідувачів книжкового ринку і Владислав Трубіцин, який роками відстоює збереження легендарної «Петрівки».
«Сам книжковий ринок, як історичний, ось ця ділянка, вона збережеться. Це гарантовано. І навіть підписано меморандум із забудовником», — наголошує Трубіцин.
Юрист Володимир скептично налаштований, гортає міжнародне право і думає де вже скоро буде шукати книжки: «Будемо їздити до Європи, до Відня. Пити каву і купляти цікаві книжки. Вже весь Київ забудували».
«А підприємці-книгарі потроху, без поспіху переформатовують свій бізнес. Багато працівників ринку вже подумали про це і зробили інтернет-магазини. Але усі вірять у диво», — йдеться у сюжеті.