У Києві хочуть обмежити висоту новобудов: що буде з тими, хто інвестував у квартиру на високому поверсі

У Києві мають намір обмежити висоту новобудов. Замість тих обмежень по висотності, які нині існують, хочуть встановити нове – 15 метрів. Крім того, встановлять також мораторій на забудову об’єктів нерухомості, яким більше 100 років. Водночас, влада намагатиметься діяти так, щоби не постраждав жодний інвестор.

Про це розповіла в інтерв’ю одному зі столичних ЗМІ нова очільниця Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Сольовйова.

Зокрема, чиновниця каже, що добиватиметься обмеження висотності новобудов на Подолі. У зв’язку з цим вона пропонуватиме скасувати наказ, який був виданий Департаментом охорони культурної спадщини КМДІ у травні 2022 року. Там були встановлені нові обмеження з висотності – 27 і 42 метри.

Однак нова очільниця ДОКС переконана, що для Подолу такі обмеження завеликі, і мають бути встановлені більш жорсткі норми висотності новобудов. 15 метрів – на думку Соловйової, це гранична висота нових будівель, які можуть у майбутньому з’явитися на Подолі. Отже, попередній наказ, ймовірно, буде скасований.

У Києві хочуть обмежити висоту новобудов: що буде з тими, хто інвестував у квартиру на високому поверсі

“У мене є ця документація, буду її дуже ретельно вивчати. Як на мене, на всьому Подолі має бути 15 метрів, як було раніше. Вживатиму певних заходів, згідно із законодавством, для того, щоби зберегти Поділ”, – каже Марина Соловйова.

Звісно, що така ініціатива нової очільниці Департаменту КМДА навряд чи сподобається девелоперам. Отже, Марина Соловйова очікує жорсткого опору з їхнього боку. Тим більше, якщо вони вже розпочали будівництво та інвестували у спорудження конкретної висотки. Влада намагатиметься вчинити так, щоб ніхто не зазнав збитків: ані забудовник, ані громадяни, які інвестували в нове житло.

«Хочу зберегти історичний центр і буду робити все, щоб скасувати рішення про збільшення висотності на Подолі. Раджуся з експертами, вивчаю нормативну базу, зараз дуже багато часу витрачаю на те, щоби зробити все юридично правильно. Розумію, що це оскаржуватимуть у судах, тому зробимо все правильно”, – зазначила чиновниця.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *