У мережі обурені сюжетом «1+1», після якого росіяни розбомбили ремонтний цех бронетанкового заводу в Києві

У російських соцмережах звернули увагу на відео, визначили координати підприємства і закликали «оперативно спрямувати туди кілька ракет»
 

Сюжет, знятий телеканалом «1+1», міг спричинити бомбардування цехів Київського бронетанкового заводу – про це пишуть користувачі у соцмережах.

Вони зауважують, що 7 квітня вийшов телесюжет про те, як на заводі ремонтують захоплену російську бронетехніку – зокрема БМП і танки Т-72. Користувачі вказують, що за кадрами сюжету цілком можна вирахувати місцезнаходження конкретного цеху.

 
Кадри сюжету
КАДРИ СЮЖЕТУФото: Скріншот відео
 
Кадри сюжету
КАДРИ СЮЖЕТУФото: Скріншот відео
 
Кадри сюжету
КАДРИ СЮЖЕТУФото: Скріншот відео
 
 
 
 
Кадри сюжету
 
Кадри сюжету
 
Кадри сюжету

 

У російських соцмережах звернули увагу на цей сюжет, оприлюднили назву підприємства з координатами і закликали свою владу «оперативно спрямувати туди кілька ракет».

У російських соцмережах звернули увагу на сюжет
У російських соцмережах звернули увагу на сюжетСкріншот сайту

А в ніч з 15 на 16 квітня росіяни атакували підприємство, вдаривши по одному з цехів, внаслідок чого є жертви та руйнування.

«Про що я казав, але не чули. От дивіться. Зняли сюжет про те, як в Києві ремонтують танки.А от результат. Невідомий журналіст «1+1″ та його оператор, чи розумієш ти, що в цій операції ти спрацював навідником?», – пише армієць, співзасновник «Демсокири» і громадський активіст Віктор Трегубов.

«Так, росіяни знають, де у нас знаходяться різні об’єкти. Але мало знати, що танки ремонтують на конкретному заводі, якщо ти не збираєшся бити тактичним ядерним зарядом. Бо радянські заводи розміром з невеличке селище, а ракета вражає конкретну будівлю. Треба знати цех. І їх, до речі, змінюють, тож треба знати цех в конкретний період часу», – пояснює Трегубов.

«Так, ОСІНТ (аналіз відкритих джерел) складає значну, якщо не основну, долю розвідданних у сучасній війні. Так, якщо журналіст пройшов на завод, то в цьому значна вина керівництва заводу. Але це жодним чином не знімає з журналіста ані людської, ані професійної відповідальності – якщо його, звісно, туди не запрошували окремо, а він сам вирішив туди пійти», – переконаний він.

«Щоб на восьмому році війни мислити в категоріях «а чи не зняти мені сюжет з ремонту танків на заводі в Києві, круто буде, цікаво!» – треба мати дуже низьку соціальну відповідальність. Причому не тільки журналісту, а й оператору, і випусковому, і всьому ланцюжку. «Ой, а мені дозволили, я в хатці!» – дуже слабке виправдання, бо має бути на плечах голова та власне розуміння. Це погано», – пише Трегубов.

«Десь із тиждень тому телеканал 1+1 зняв відео з цеху Київського бронетанкового заводу, де ремонтували трофейну російську технік. Росіяни досить легко по ньому вирахували місце розташування цеху і точні координати. В ніч з 15 на 16 квітня цех було знищено разом із працівниками, які ремонтували техніку, та самою технікою. Чому там дозволили знімати?! Хто винний в цих руйнуваннях і загибелях?! То жах», – обурюється дописувачка Вікторія Корсун.

«Не варто було одному телеканалу робити бадьорий сюжет з київського бронетанкового заводу. Про те як там ремонтують трофейну техніку і відправляють на фронт. Я не знаю, чи став цей сюжет причиною ракетної атаки на завод, думаю, русня і так знала про його існування. Але, якщо є хоча б 1% вірогідності, що сюжет може нашкодити і загинуть люди, не варто робити таких сюжетів до перемоги», – пише Сергій Грішин.

«Я ще коли дивилася сюжет, подумала, чи клепки немає чи навмисно. Хтось відповідальність понесе?», – прокоментувала Людмила Некраш.

«Це просто розгільдяйство на межі із держзрадою і головна відповідальність за це лежить на директорі і його заступнику з безпеки. Не може бути взагалі телевізійної зйомки та й іншої на території режимного об’єкта, тим більше, під час війни. Якщо по якійсь причині, або по розпорядженню вищої посадової особи це провели – то публікація (випуск в етер) матеріалу проходить виключно після перевірки його службою безпеки. Так повинно бути. А те що сталося, це просто злочин. І ще, такі речі не проводяться без дозволу відповідних посадових осіб «Укроборонпрому «. Хотілося б знати результати розслідування ДБР», – пише Анатолій Вентов.

Соцмережі обурені
Соцмережі обуреніСкріншот сайту

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на «5 канал» у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *