У Мінсоцполітики повідомили про новий вид грошової допомоги переселенцям

Мінсоцполітики з народними депутатами и міжнародними партнерами розробили новий інструмент фінансової підтримки внутрішньо переміщених осіб. Це новий вид грошової допомоги, про яку часто просили ВПО.

Заступниця міністра Дарія Марчак повідомила, що йдеться про субсидію на оренду житла, яка вкрай необхідна для ВПО.

За словами посадовиці, реалізацією пілотного проєкту у декількох регіонах буде займатися Пенсійний фонд. Зазначено, що у нього є досвід виплати субсидій для понад 3 мільйони громадян. ПФУ для виплат може обмінюватися інформацією з державними органами.

Наголошено, що нова виплата буде супроводжувати стару – на проживання. Як відомо, ця допомога становить 2000 грн на дорослу особу та 3000 грн на дитину або особу, яка має інвалідність.  

У Міністерстві соціальної політики планують призначати субсидію переселенцям, які витрачають на оренду понад 30% загального доходу сім’ї.

Марчак наголосила, що перед встановлення цього нормативу було проведено консультації з міжнародними партнерами та гуманітарними організаціями, які впроваджували відповідні проєкти.

Для розрахування розміру субсидії будуть використовувати соціальний норматив житлової площі: 13,5 кв. м на одну людину та 35 кв. м на родину. Також буде враховуватися середній розмір вартості оренди (193,6 грн/кв. м за даними Держстату). Зазначену суму скоригують на регіональний коефіцієнт орендної плати.

Субсидією буде доступною лише за умови наявності офіційного договору з орендодавцем. Угоду можна буде підписати у відділеннях ПФУ або в особистому електронному кабінеті на інтернет-порталі.

Нагадаємо, що за даними Мінфіну, у першому півріччі понад 3,2 мільйона домогосподарств отримали житлові субсидії та пільги на загальну суму 24,4 млрд грн. Минулого року ВПО з держбюджету нарахували допомогу у 73,3 млрд грн. У поточному році її зменшили – тепер виплати доступні вразливим категоріям – пенсіонерам, людям з інвалідністю та дітям-сиротам.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *