У Мінсоцполітики порадили українцям не розраховувати на солідарну пенсію

Заступник міністра соціальної політики України Дар’я Марчак попередила громадян країни, що розраховувати на солідарну пенсію в майбутньому не варто, оскільки виплати будуть маленькими і порадила самостійно подбати про фінанси на старість. Про це вона сказала в ефірі телемарафону.

Чиновниця пояснила, що причина такої неприємної ситуації криється в затяжній демографічній кризі.

Солідарні пенсії будуть, це гарантія від держави. Але солідарні пенсії зазвичай у європейських країнах — це мінімальна гарантія, а якщо людина хоче собі високу пенсію, то вона збирає все життя, — сказала вона.

Марчак нагадала, що в Україні має бути запроваджена трирівнева пенсійна система, де солідарна пенсія буде лише гарантованою державою частиною.

Нам потрібно починати роботу над введенням загальнообов’язкової накопичувальної пенсійної системи, тому що демографічна ситуація у нас дуже критична. У нас сьогодні один платник податків забезпечує пенсію для одного пенсіонера. Надалі ситуація, найімовірніше, буде погіршуватися, — пояснила Марчак.

Вона ж рекомендувала українцям відкладати кошти на пенсію і працювати доти, доки це буде можливо.

Тому перше — здійснювати накопичення для самого себе, навіть поки немає ще накопичувальної обов’язкової системи, накопичувати на свій рахунок. Друге — ми маємо бути країною активного довголіття. Тобто ми маємо бути зацікавлені і маємо бути здатні працювати так довго, як ми зможемо, — вказала вона.

Заступник міністра додала, що українцям слід готуватися до того, що на пенсію виходити вони будуть, коли вже не зможуть фізично себе забезпечувати.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *