У поїздах Укрзалізниці з кінця серпня буде воєнізована охорона замість поліції

В Укрзалізниці розповіли, що воєнізована охорона супроводжуватиме 10 пар поїздів

Укрзалізниця запускає у пасажирські поїзди працівників відомчої воєнізованої охорони, які будуть супроводжувати маршрути і забезпечувати безпеку пасажирів.

Такий пілотний проект почне працювати наприкінці серпня, розповіли в УЗ у відповідь на запит «Суспільного».

Воєнізована охорона діятиме спільно з бригадою потягу у разі порушення пасажирами правил поведінки на залізничному транспорті.

Як зазначили в «Укрзалізниці», компанія вже неодноразово просила МВС і Нацполіцію відновити супроводження пасажирських поїздів працівниками поліції.

«Жодної відповіді впродовж довгого часу не отримували. Тому це буде відомча воєнізована охоронна, звичайно ж коштом Укрзалізниці. У нас є така, проте вона супроводжує вантажні поїзди, а так буде супроводжувати ще й пасажирські», — йдеться в заяві.

У прес-службі УЗ уточнили, що таку охорону планують запустити у потяги, «які, на нашу думку, мають найбільший попит, або ті, де звичайно ж часті випадки». Це 10 пар поїздів.

Воєнізована охорона Укрзалізниці забезпечує охорону вантажів і об’єктів, правопорядок на залізниці, пожежний нагляд та гасіння пожеж. На озброєнні у такій охорони — стрілецька зброя, переважно пістолети Форт.

В Укрзалізниці нагадали, що для вирішення конфліктних ситуацій між пасажирами під час поїздки необхідно звертатися до провідника, який звернутися до начальника поїзда. У разі необхідності він через машиніста викличе наряд поліції на найближчій станції зупинки поїзда.

Зазначимо, що останнім часом почастішали випадки серйозних правопорушень у поїздах. Зокрема, нещодавно сталася резонансна НП у поїзді сполученням Маріуполь — Київ, в якому в ніч проти 1 серпня рецидивіст «зайцем» проник в поїзд і жорстоко побив і намагався зґвалтувати журналістку Анастасію Лугову, яка їхала в купе з маленьким сином.

Інцидент викликав гучний скандал. В «Укрзалізниці» вирішили звільнити провідника вагона, в якому стався напад, начальника поїзда, інструктора поїзних бригад, старшого майстра резерву провідників вагонного депо та заступника начальника Маріупольського вагонного депо.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *