У приватних будинках встановлюватимуть домашні сонячні електростанції: Рада готує законопроект

В Україні стане більше невеликих сонячних електростанцій. Домашні сонячні електростанції мають стати в нашій країні не екзотикою, а буденним явищем. Вони до певної міри втамують енергетичний голод, спричинений нам російськими ракетними обстрілами, а також зроблять приватні господарства енергетично самодостатніми.

В парламенті готують законопроект, який має створити сприятливе законодавче поле для встановлення домашніх сонячних електростанцій, а також посприяти українцям у вирішенні пов’язаних із цим процесом фінансових питань.

Про підготовку такого законопроекту розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Жупанин.

Зараз, коли вся Україна живе в умовах жорсткого енергетичного дефіциту, встановлення домашніх сонячних електростанцій могло би стати якщо не панацеєю, то неабияким проривом на шляху до відновлення повної «електрифікації» країни. Отже, українців треба всіляко заохочувати до цього кроку. На це, власне, і буде спрямований новий законопроект.

«Думаю, це правильна ідея – заохочувати встановлювати ці станції. Крім того, що це покриває свою частину споживання, вони ще видають електроенергію в мережу, і на цьому можна заробити. Потреба у держави, щоб ці станції продовжували встановлювати, залишається», — вважає депутат.

У приватних будинках встановлюватимуть домашні сонячні електростанції: Рада готує законопроект

Сонячні електростанції невеликої потужності українці встановлювали у приватних садибах і до війни. Але ця справа не набула великого поширення. Почасти через те, що її не досить активно пропагували, але здебільшого через марудність дозвільних процедур і значні фінансові затрати на придбання і встановленні сонячних панелей.

Новий законопроект, який готують у верховній Раді, має усунити ці перепони. Навіть фінансову, позаяк йдеться про вигідне кредитування встановлення сонячних панелей, каже нардеп. Відрадно, що цей проект депутати вже обмізкували разом зі спеціалістами Укренерго. Отже, можна сподівались, що встановлення домашніх сонячних електростанцій цілком вписуватиметься в загальну концепцію повоєнної розбудови української енергосистеми.

«Ми розраховуємо зареєструвати документ у межах місяця. Під це плануємо домовитися з урядом про виділення кредитів для фінансування встановлення цих електростанцій. Головною умовою, що обговорена з Укренерго, є встановлення невеликої акумулюючої станції», — уточнив Андрій Жупанин.

Звісно, цей проект більше розрахований на епоху післявоєнної відбудови. Та очевидно, що в західних регіонах України можна було би втілювати його вже зараз. До речі, це було би непоганим ходом під час війни. Адже гатити ракетами по кожному даху – справа невдячна, та й на кожен дах ракет не напасешся.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *