У ПФУ розповіли, як отримати пенсію по довіреності

Українські пенсіонери на сьогоднішній день можуть оформити пенсію в режимі онлайн та отримувати свої виплати на картку навіть якщо перебувають за кордоном. Однак отримати пенсію за пенсіонера на руки можуть й інші особи, якщо вони мають довіреність на це. У ПФУ розповіли, як оформити довіреність на отримання пенсії.

У Пенсійному фонді нагадали українцям, що порядок оформлення та строки дії довіреності визначено згідно з українським законодавством. 

Як правило, така довіреність видається на рік. Через цей термін пенсіонер, на ім’я якого приходять виплати, зобов’язаний поновлювати право виплати пенсії за довіреністю. Для цього потрібно особисто подати заяву у будь-якому зручному сервісному центрі ПФУ.

У відомості на виплату пенсій, орган Пенсійного фонду, після одного року дії доручення робить відмітку навпроти прізвища одержувача про поновлення заяви про виплату пенсій за дорученням. За відсутності відповідної позначки у відомості виплата пенсії за довіреністю, з дати здійснення якої минуло понад рік, не допускається.

У ПФУ розповіли, як отримати пенсію по довіреності

За довіреністю можна звернутись до нотаріуса, який підготує зразок документа згідно зі ст.245 Цивільного Кодексу України. До Пенсійного фонду для цього звертатися не потрібно.

У документі обов’язково потрібно вказати спосіб отримання пенсійних виплат — чи через пошту, чи через банк. Доручена особа повинна буде пред’являти довіреність у відповідному органі, коли прийде отримувати пенсію.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *