У СБУ заявили, що інформація про атаку на дитячі лікарні в Києві – ІПСО ворога

Слова керівника Комітету державної безпеки Білорусі Івана Тертеля про удар по київських лікарнях, де нібито перебувають «бойовики», треба сприймати як інформаційно-психологічну операцію. Про це Служба безпеки України заявила 26 квітня.

Українські спецслужби вважають, що такі ІПСО вигідні країні-агресору Росії. «Справжні терористи знаходяться у Кремлі» й «обов’язково отримають покарання за всі свої злочини», упевнені в СБУ.

«Білоруській владі треба не лякати українців псевдозаявами, а думати про те, як не опинитися на лаві підсудних у Гаазі поруч із кремлівським диктатором», – ідеться в повідомленні.

Удень 26 квітня київська мерія з посиланням на інформацію в соцмережах заявила про термінову евакуацію двох лікарень, зокрема дитячої, через загрозу ракетного удару. Про яке саме відео йдеться, у КМДА не уточнили, але 25 квітня в Білорусі відбувалися Всебілоруські народні збори, під час яких голова КДБ країни Тертель згадував дві київські лікарні на вулиці Богатирській. Його цитує Reform.news.

Він заявив, що білоруські добровольці з полку імені Кастуся Калиновського й батальйону «Терор» нібито готують плани щодо вторгнення в Білорусь і розміщені в цих лікарнях.

 
КОНТЕКСТ

Протягом останніх тижнів російські окупанти активізували ракетні атаки на Україну із застосуванням балістичного озброєння, зокрема на Київ.

Востаннє столицю України противник атакував уранці 25 березня. Український військовий портал Defense Express написав із посиланням на власні джерела, що окупанти вдарили по Києву двома ракетами ЗМ22 «Циркон». Про це, за даними видання, свідчить результат попереднього аналізу уламків двох збитих ракет, які впали в межах столиці.

Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук повідомляв, що Київ атакували двома ракетами, обидві збили. Командувач назвав ракети балістичними й додав, що їх тип уточнюють.

Видання Kyiv Post із посиланням на джерело у Службі безпеки України писало, що ціллю ударів були будівлі СБУ й високопосадові працівники служби, які там перебували. Однак російські ракети пошкодили цивільну інфраструктуру, зокрема будівлю вишу в Печерському районі.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *