У всіх регіонах, спецпрокуратурах і центральному апараті Офісу генерального прокурора пройде службове розслідування можливих зловживань працівників при отриманні груп інвалідності. Наразі встановлено підозріло високі відсотки прокурорів, які мають відповідний статус, у Черкаській (27,4%) і Хмельницькій (29,8%) областях.
Таку інфографіку 23 жовтня опублікувала пресслужба ОГПУ. У відомстві пообіцяли дослідити питання, пов’язані як з оформленням прокурорами статусу особи з інвалідністю, так і з отриманням пенсійних виплат за рішенням суду.
Ініційовано кримінальне провадження за ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 369 КК України. Досудове розслідування здійснює Державне бюро розслідувань за процесуального керівництва Генеральної інспекції ОГПУ.
Попередні результати службового розслідування говорять про те, що на Черкащині 60 прокурорів мають інвалідність. Це складає 27,4% від загальної кількості прокурорів, які там працюють. 59 із них отримали його до повномасштабного вторгнення.
У Хмельницькій області такий статус має 61 прокурор або 29,8% від загальної кількості. 50 отримали групи інвалідності до початку великої війни.
В інших прокуратурах і в ОГПУ цей показник не перевищує 10%. Зокрема, у 18 прокуратурах частка прокурорів, які мають групи інвалідності, менша 5% загальної чисельності; ще в 11 – від 5 до 10%.
Наприклад, у центральному апараті Офісу генпрокурора 22 прокурори мають статус особи з інвалідністю (2,5%).
«За кожним із цих фактів буде проведено ретельну перевірку та надано оцінку як у рамках службового розслідування, так і в рамках кримінального провадження», – заявила пресслужба.
За даними Telegram-каналу «ЄвроМайдан«, кожен п’ятий працівник прокуратури вказав пенсійні виплати у деклараціях за 2023 рік.
Середня пенсія робітників судових відомств становить приблизно 16,6 тисяч гривень на місяць.