У 2023 році в Україні зросла кількість випадків домашнього насильства: в МВС навели статистику

У 2023 році в Україні суттєво зросла кількість випадків домашнього насильства. Національна поліція зареєструвала понад 291 тисячу таких фактів – це на 20% більше, ніж у 2022 році. 

Про це повідомили в Міністерстві внутрішніх справ України. Кількість зареєстрованих кримінальних правопорушень збільшилась на 80% (з 1498 до 2701). Також було виявлено на 36% більше адміністративних правопорушень.

У 2023 році в Україні зросла кількість випадків домашнього насильства: в МВС навели статистику

Тим часом упродовж лише двох місяців 2024 року в Україні зареєстровано на 56% більше кримінальних правопорушень пов’язаних з домашнім насильством. Динаміка росту серед адміністративних правопорушень при цьому менша. 

«За прогнозами Аналітичного центру МВС на 2024 рік очікується збільшення кількості адміністративних правопорушень до 21%, а кримінальних до 30%», – зазначили в МВС. 

У Міністерстві спільно з народними депутатами ініціювали зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності для осіб, які вчинили домашнє насильство чи насильство за ознакою статі. Це пов’язано із ратифікацією Стамбульської конвенції. 

Відповідний законопроєкт №8329 було ухвалено за основу Верховною Радою України 22 листопада 2023 року. Незабаром цей документ винесуть на розгляд нардепами для ухвалення в цілому.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *