Хто відповідальний за трагедію у 128-й бригаді: Бутусов вказав на важливі моменти

Відповідальність за обрання місця та часу нагородження бійців 128-ї Закарпатської ОГШБр в Зарічному на Запоріжжі лежить на командирові бригади та посадових особах, що ухвалювали рішення разом з ним. Це коло може розширитися після встановлення причини відсутності попереджень про проліт ворожого дрона.

Про це у Facebook написав український журналіст та військовий кореспондент Юрій Бутусов. Він пояснив, що Зарічне розташоване лише за 30 км від лінії фронту і є важливою трасою сполучення. Враховуючи його значимість, село регулярно перебуває у зоні уваги аеророзвідки ворога.

Наразі залишається питанням, чому ворожий дрон залетів глибоко в тил, однак жодних попереджень ані від радарів, ані від радіоелектронної розвідки не було. Або вони були – але командування проігнорувало.

«Це треба встановити. Можливо, коло відповідальних розшириться», – зазначив журналіст.

Він наголосив, що подібні випадки в Україні – не новина. Скупчення особового складу, що призвело до кількох сотень жертв, мали місце під час удару по казармах 137-го батальйону у Миколаєві, 66-ї бригади – на полігоні у Чернігівській області, учбового центру в Яворові. Саме безкарність у тих ситуаціях призвела до халатності з обранням місця проведення урочистостей у Зарічному, переконаний Бутусов.

«Поки не буде визначений порядок зосередження особового складу та поки не будуть робити аналіз і карати за демаскуваня власних позицій, скупчення будуть продовжуватись», – наголосив журналіст.

Хто відповідальний за трагедію у 128-й бригаді: Бутусов вказав на важливі моменти

Нагадаємо, 28 українських військовослужбовців загинули та ще 50 дістали поранення у прифронтовому селі на Запоріжжі внаслідок удару російською ракетою Х-59. Бійців 128-ї Закарпатської гірсько-штурмової бригади командування зібрало на шикування для вручення нагород з нагоди Дня артилериста. Міністр оборони Рустем Умєров доручив провести розслідування за фактом трагедії.

Хто відповідальний за трагедію у 128-й бригаді: Бутусов вказав на важливі моменти
Хто відповідальний за трагедію у 128-й бригаді: Бутусов вказав на важливі моменти

Як повідомляв OBOZ.UA:

– Президент Зеленський прокоментував загибель військовослужбовців 128 гірсько-штурмової бригади у селищі Зарічне Запорізької області. Він зазначив, що головне завдання наразі – встановити повну правду про те, що сталося, щоб більше не допустити подібного.

– На Закарпатті оголосили три дні жалоби за загиблими воїнами 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Від 6 листопада на території регіону будуть приспущені державні прапори.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *