Церковні свята у березні: ПЦУ оприлюднила новий календар

Березень для православних — важливий місяць. Саме на початку весни почнеться Великий піст, а ще припадає Прощена неділя.

Які церковні свята будемо відзначати у березні на новоюліанським календарем, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на допис ПЦУ у Facebook.

У ПЦУ зазначають, що перший весняний місяць відкриває для православних особливий період Великого посту — час нашого духовного підготування до найвеличнішого свята світлого Христового Воскресіння.

«Цьогоріч Великий піст розпочнеться 18 березня і триватиме до 4 травня. За тиждень до початку постування матимемо Сирний тиждень, або Масляну — з 11 по 17 березня. А на 17 березня припадає Прощена неділя. В цьому місяці також матимемо дві поминальні суботи: 9 березня (в суботу м’ясопусну) і 30 березня — одну з постових», — вказано у повідомленні.

25 березня відзначатимемо велике свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке входить до числа дванадцяти найбільших свят, встановлених Церквою.

А наступного дня, 26 березня, Собор архангела Гавриїла — спільний, загальний день вшанування і прославлення всіх благодіянь, явлень і чудес святого провісника волі Божої.

30 березня вшановуватимемо пам’ять преподобного Іоана Ліствичника, а в останній день місяця – святителя Григорія Палами та Собор усіх преподобних отців Києво-Печерських.

«Нехай Господь за молитвами святих угодників Божих укріплює наші сили, тілесні й духовні, щоби нам надалі торувати наш непростий шлях утвердження правди й боротьби зі злом, який веде нас до перемоги та спасіння», — додали в ПЦУ.

Церковні свята у березні: ПЦУ оприлюднила новий календар

Календар ПЦУ на березень 2024 (скриншот)

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *