«Це набирає системного характеру»: в ГУР підтвердили використання росіянами систем Starlink

В Головному управлінні розвідки Міністерства оборони підтвердили використання російськими окупантами систем зв’язку Starlink від SpaceX. За словами Андрія Юсова, така практика набирає системного характеру.

Про це він розповів у коментарі українським журналістам. «Так, зафіксовані випадки використання російськими окупантами даних пристроїв. Це починає набирати системного характеру», – сказав Юсов.

Раніше  інженер із Києва Олег Кутков, який займається терміналами Starlink для українських військових повідомив, що окупанти почали дедалі частіше застосовувати на передовій термінали Starlink. Росіяни закуповують та перепродають їх через треті країни на підставних осіб.

Він наголосив, що відстежити і прикрити ці схеми неможливо. Фахівець зазначив, що українські волонтери так само збирають термінали по всіх країнах, оплачуючи їх із різних карт.

За словами Куткова, термінали можуть працювати виключно на території України, зокрема і на тимчасово окупованих територіях. Однак у 20-кілометровій зоні на передовій неможливо розрізнити те, якій стороні належить термінал.

Водночас представники компанії запевнили у соцмережі Х, що не ведуть жодних справ із російським урядом чи його збройними силами.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *