«Цього не можна було допускати»: в DeepState повідомили про ситуацію в Часовому Яру

Місто Часів Яр на Донеччині через наступ російської окупаційної армії опинилося в складній ситуації. Ворог зайшов на околиці міста й зайняв панівні висоти.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю OBOZ.UA повідомив співзасновник проєкту DeepState, аналітик Роман Погорілий. «Це погано, цього не можна було допускати», – наголосив він.

За словами аналітика, вихід на висоту дає ворогу «оперативний простір для подальшого просування, вогневий контроль, тому що ця висота покриває дуже велику область огляду».

За словами Погорілого, противник активізувався в районі Часового Яру, оскільки мав там певний успіх. «Щойно вони бачать успіх на певній ділянці, туди стягуються сили. Часів Яр обстрілюється з авіації і з артилерії. Відповідно, вони почали все рівняти з землею», – повідомив він.

"Цього не можна було допускати": в DeepState повідомили про ситуацію в Часовому Яру

Погорілий також розповів про ситуацію в Іванівському – населеному пункті безпосередньо на лінії фронту, який, за повідомленнями окупаційних джерел, вже взято.

«Зараз йдуть важкі бої за Іванівське, але важливо зазначити, що це село не перебуває під повним контролем ворога, як вони це люблять оголошувати заздалегідь. Наші військові там б’ються, намагаються стримувати тиск. Вони зайшли на висоти на північ від Іванівського, там точаться дуже важкі бої, адже не можна давати ворогу просуватися. Якщо вони просунуться ще більше на північ, вони отримають вогневий контроль з висоти, відповідно, будуть перекривати логістику і саме наше угрупування опиниться під загрозою», – попередив аналітик.

Як писав OBOZ.UA, у зведенні Інституту вивчення війни (ISW) за 25 березня йшлося про наближення російських окупаційних військ до Часового Яру. Проте, за оцінками аналітиків, найближчим часом цьому місту не загрожує оточення чи захоплення.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *