Ціни злетять з нового року: названо продукти, які подорожчають після свят

В Україні перед новим роком традиційно зросли ціни на найпопулярніші продукти. Стало відомо, що після свят ситуація чекати на здешевлення товарів не варто. Названо асортиментні позиції, вартість яких збільшиться після свят.

Представник аналітичного центру «Об’єднана Україна» Олексій Кущ заявив, що у річному розрізі інфляція становитиме до 30%. У країні після нового року очікується подорожчання багатьох продуктів. Йдеться про хліб, м’ясо, молочку та тепличні овочі. Насамперед це пов’язано зі зростанням собівартості товарів через підвищення витрат підприємств на джерела енергії. Як відомо, багато виробників зараз використовують генератори.

«Дорожчати будуть насамперед вироблені товари та послуги, де є питома вага собівартості транспортних витрат на джерела енергії. Також високі ціни на газ, пальне, тобто насамперед це такі продукти, як той же хліб. У ньому зав’язана ціна за транспорт, ціна на газ та ціна на електрику», – зазначив експерт.

Кущ нагадав, що вартість електроенергії, яку можна отримати від генераторів, у 5-10 разів вища, ніж звичайної. В енергетичній системі зберігається дефіцит після масованих ракетних атак російських окупантів.

Аналогічна ситуація з молочними продуктами та м’ясом. Очікується, що ціни на них також злетять. Молоковиробництво перебуває у стані кризи, тому що неможливо переробляти продукцію за умов регулярного відключення електрики.

Ціни злетять з нового року: названо продукти, які подорожчають після свят

Аналітик наголосив, що тепличні овочі подорожчають, оскільки вони також зав’язані на вартості газу. Також зростуть ціни на імпортні продукти через девальвацію гривні.

Раніше стало відомо, що традиційний «Олів’є» цього року коштуватиме українцям на 41,9% дорожче, ніж минулого – 281,71 грн. Економісти зробили розрахунок на 3 кг новорічного салату. Найбільше подорожчали яйця, цибуля, морква та солоні огірки.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *