Ціни на молочні продукти в Україні можуть вирости: нардеп пояснив чому та на скільки

До повномасштабного вторгнення країни-терористки РФ в Україну молочна галузь була дуже розвинена в Чернігівській, Сумській та Харківській областях. Проте через бойові дії частина підприємств була знищена, тому ціни піднядися. Але подорожчання продовжиться – вартість виросте на 3-4%.

Про це розповів член Аграрного Комітету Верховної Ради Дмитро Соломчук в ефірі телеканалу «Рада». Він зазначив, що наразі фермери змушені з самого початку розвивати нові поголів’я, а на це піде багато часу.

«Основною причиною здорожчання молочних продуктів в Україні є те, що ця галузь була дуже розвинена в Сумській, Чернігівській та Харківській областях. З початку війни росіяни розстріляли більшу частину ферм і тому зменшився обсяг виробництва. Наразі стада нарощуються в безпечних місцях, але на це потрібен час. Також, на здорожчання цін дуже впливає відсутність електрики та використання генератора, яке є затратним. Тому може бути здорожчення на 3-4%», – сказав Соломчук.

Він підкреслив, що велику роль відіграє те, в якого виробника купуєте товар: локального чи національного. «Національному виробнику потрібно об’їздити 5-6 областей середньому долаючи сотні кілометрів, щоб поставити продукт. Тому і ціна буде вища. Я вважаю, що зараз потрібно максимально розвивати локальних виробників», – підсумував депутат. 

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *