Частина українців не зможе вийти на пенсію: вимоги кардинально посилять уже через півтора місяці

В Україні 2024-го посилять вимоги до пенсіонерів для того, щоб вчасно вийти на пенсію. Так, 60-річним уже за півтора місяця потрібно мати 31 рік стажу для того, щоб отримати пенсію. Ті, хто має від 21 до 31 року стажу, зможуть вийти на пенсію у 63 роки.

При цьому для того, щоб вийти на пенсію у 65 років, наступного року потрібно мати від 15 до 21 року стажу. Про це йдеться у законі «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Підвищення вимог до стажу триватиме протягом наступних чотирьох років.

У результаті українцям потрібно буде мати щонайменше 35 років стажу. Розробляючи таку нововведення та вводячи її у 2017-му, ні в Мінсоці, ні в Раді не підозрювали про те, що на Україну чекає коронавірус, а потім повномасштабна війна. Обидва фактори вплинули на зайнятість населення.

В результаті деяким українцям буде дуже складно виконати вимоги щодо стажу навіть наступного року. Їм доведеться працювати вже у фактично пенсійному віці.

Зазначимо, ті українці, які офіційно не працюють, мають право добровільно сплачувати внески до Пенсійного фонду. Йдеться про 22% від мінімальної зарплати. У січні 2024-го це 1474 грн. Однак, отримуючи мінімальну зарплату протягом 35 років, можна розраховувати на пенсію, розмір якої близький до мінімальної. Нині це 2093 грн, а з 1 січня наступного року – 2361 грн.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *