Частину пенсій перерахують із червня: декому збільшать на 1000 грн, приклад перерахунку

В Україні у червні проведуть перерахунок пенсій заднім числом і лише тим, хто продовжив працювати на заслуженому відпочинку. Деякі українці можуть розраховувати на прибавку у розмірі 1000 грн.

На доплату в розмірі 1000 грн у червні можуть претендувати українці, які на цей момент одержують пенсію у розмірі 5842 грн та під час виходу на заслужений відпочинок мали 35 років стажу. Як роз’яснили в Пенсійному фонді, перерахунок відбувається заднім числом, оскільки дані статистики надходять із запізненням.

На перерахунок пенсії мають право у квітні ті, хто виконав такі умови:

  • продовжили працювати після призначення пенсії;
  • за час роботу отримали щонайменше 24 місяці додаткового стажу.

Тобто перерахунок відбувається кожні два роки за умови, якщо станом на березень вже є 24 місяці стажу. Перераховують виплати з квітня, але потім і у квітні, і у травні платять пенсію у старому розмірі. Потім з червня пенсію збільшують і відразу виплачують доплату за два попередні місяці.

За наявності 35 років стажу та пенсії у розмірі 5842 грн щомісячна надбавка після перерахунку складе 333 грн. У червні виплатять і підвищену пенсію, і збільшення за квітень і травень. Відповідно, пенсія збільшиться на 1000 грн. Далі виплачуватимуть щомісяця по 6175,1 грн.

В Україні 2,7 млн пенсіонерів продовжують працювати. Серед них велика кількість бюджетників (лікарі, медики, держслужбовці). Вони в середньому отримують виплату 6 тис. грн. Загалом пенсію отримують 10,1 млн осіб.

З них найбільша кількість (2,6 млн) отримує пенсію до 3 тис. грн. Ще 1,7 млн осіб одержують від 3 тис. до 4 тис. грн. Від 4 тис. до 5 тис. грн отримують 1,8 млн українців. Отже, більшість українців на заслуженому відпочинку отримують виплати до 5 тис. грн. Високі пенсії (від 10 тис. грн) отримують 1,2 млн пенсіонерів.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *