Низку регіонів України в неділю, 7 січня, замело снігом. Через негоду рух на дорогах ускладнений, десятки авто застрягли в заторах. Найскладніша ситуація в західних областях, при цьому найближчим часом поліпшення погоди синоптики не очікують.
Упродовж доби на дорогах прогнозували ожеледицю, а вдень значні снігопади. Зокрема, сніг мете по всій території Рівненської, у Львівській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Волинській, Тернопільській, Чернівецькій, Дніпропетровській, Запорізькій областях.
Ситуація на дорогах Рівненщини (відео: Рівненська ОВА)
Абсолютним рекордсменом за кількістю снігу цього дня стала Івано-Франківщина. Там намело 76 см снігу. Також сильний снігопад був на північному кордоні.
Також сніжить на Київщині, а на Полтавщині дороги вкрила сильна ожеледиця.
Як повідомив начальник Рівненської ОВАОлександр Коваль, найбільше снігу випало в Рівненському та Дубенському районах області – саме там нині найбільше дорожньої техніки.
«Наразі на автомобільних дорогах місцевого значення працює 24 спецмашини, на державних автошляхах – понад пів сотні. У пріоритеті – транспортні артерії з високою інтенсивністю руху», – інформував він станом на 12:43 неділі.
На Львівщині зранку для розчищення шляхів області задіяли 67 одиниць техніки, повідомив керівник ОВА Максим Козицький.
«Синоптики попереджають про погіршення погодних умов у Львівській області. Прогнозують значний мокрий сніг, подекуди – з налипанням. Пориви вітру до 20 м/с, місцями хуртовини. Зараз на дорогах є ожеледиця. Зобовʼязали підрядні організації, які відповідають за стан доріг на Львівщині, оперативно обробляти та очищати покриття, особливо доріг міжнародного та національного значення», – написав він у своєму Telegram-каналі.
Станом на 13:33 він розповів, що через негоду на Львівщині почали цілодобову роботу додаткові десять мобільних пунктів незламності, де можна зігрітися, зарядити телефон та випити теплого напою.
На Полтавщині на дорогах місцевого значення працювали 36 шляховиків, 27 машин та механізмів, використано 274 тонни протиожеледної суміші. Станом на 15:19 працювало 12 одиниць техніки в Кременчуцькому районі та поблизу Лохвиці, повідомив глава ОВА Філіп Пронін.
За його словами, в області діє посилене чергування механізованих бригад підрядників. Також налагоджено зв’язок із громадами, підрозділами ДСНС та поліції, працює цілодобова диспетчерська служба.
Ситуація контрольована, запевнив керівник області та додав, що після завершення робіт на основних транспортних артеріях техніка поступово переміщатиметься на дороги з меншою інтенсивністю руху.
Удень засніжило й на півдні Київської області, у місцевих пабліках поширили відео снігопаду.
В Івано-Франківській області в селі Підгороддя Рогатинської громади автобус з пасажирами застряв на узбіччі, коли об’їжджав дерево, що впало на дорогу. Рятувальники розрізали та прибрали дерево та відбуксирували автобус. В ньому було 15 осіб, троє із них – діти. Постраждалих на місці події немає, розповіли в ДСНС.
На Тернопільщині через негоду виникли затори на трасі М19. Зокрема, ускладнено рух від кільця з селища Микулинці до села Дружба. Десятки авто застрягли в дорозі через вантажівку, яка забуксувала в снігу, повідомляють місцеві ЗМІ.
А на Хмельниччині через негоду було знеструмлено 26 населених пунктів (з них 17 частково) в Ізяславській, Полонській та Хмельницькій громадах, повідомив перший заступник начальника Хмельницької ОВА Сергій Тюрін. Для ремонту було залучено 5 бригад, 5 одиниць техніки та 16 робітників.
На трасі Київ-Одеса цього дня – нульова видимість, умови для руху дуже складні. Відповідні відео опублікували регіональні Telegram-канали. Українців закликали за можливості утриматись від поїздок.
Також через негоду можуть перекрити трасу М30, повідомили в Держагентстві відновлення та розвитку інфраструктури.
У Запоріжжі увечері 7 січня йшов дощ зі снігом, що спровокувало кілька аварій. У зв’язку з негодою в місті зупинили рух тролейбусів. «Сталося це через заледеніння контактного проводу», – повідомив міський портал. Також було призупинено курсування трамваїв.
У Дніпрі, як заявив Департамент транспорту та транспортної інфраструктури міськради, через крижаний дощ, що переходив у сніг, теж збільшилася кількість ДТП.
Громадський транспорт працював зі змінами:
– трамваї курсували із затримками;
– тролейбуси – зі значними відхиленнями від розкладу;
– автобуси – зі збільшеними інтервалами;
– маршрути №3, №7, №17, №20 їздили вул. Столітня.
В Укргідрометцентрі попередили про небезпечні метеорологічні явища. 8 січня на півдні дощ з переходом у мокрий сніг, місцями значні опади; ожеледь, налипання мокрого снігу. Удень мороз, у Чернігівській та Сумській областях до -20 градусів.
На решті території сніг, хуртовина, пориви вітру 15-20 м/с, мороз до -10, на дорогах ожеледиця.
За даними синоптиків, 7-10 січня через тривалі морози продовжуватимуться активні процеси льодоутворення з різкими коливаннями рівнів води на Київщині, Чернігівщині та Сумщині, оголошено І рівень небезпеки – жовтий.
Як повідомляв OBOZ.UA, синоптики попереджали, що з 7 січня в Україну увірветься арктичний холод, найсильніші морози очікуються на Сумщині та Чернігівщині. Проте вже з 11 січня прогнозують потепління.