Чеська компанія хоче збудувати в Україні завод з виготовлення боєприпасів: переговори вже ведуться

Чеська компанія Czechoslovak Group AS хоче інвестувати сотні мільйонів євро в Україну та збудувати на території нашої країни завод з виготовлення боєприпасів. CSG вже веде переговори щодо цього з «Укроборонпромом».

Таку заяву у середу, 6 березня, зробив власник і головний виконавчий директор Czechoslovak Group AS Міхал Стрнад. Про це пише Bloomberg.

Сторони зараз обговорюють потенційне спільне підприємство, крім того, триває пошук відповідних місць для виробництва артилерійських і танкових снарядів, а також важкої техніки.

«Один із найбільших у Європі виробників зброї пропонує Україні наростити власне виробництво боєприпасів, оскільки країна намагається відбити російське вторгнення на тлі скорочення західної допомоги», – сказано в повідомленні.

Через те, що в України закінчуються запаси боєприпасів, а допомога від США затримується через суперечки в Конгресі, європейські країни намагаються заповнити цю прогалину власними запасами, а також закупівлями снарядів за межами Європи.

Компанія CSG збільшила виробництво боєприпасів великого калібру на своїх заводах у Словаччині, Іспанії та Сербії більш ніж у 10 разів після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.

Окрім боєприпасів, CSG виготовляє військові та цивільні вантажівки Tatra, бронемашини та колісні самохідні гаубиці, а також модернізує радянські танки Т-72 для української армії.

«Нелегко впоратися з таким швидким зростанням. Якщо у нас буде угода, ми передамо наші технології в Україну. Таким чином ми могли б використати їхні можливості та їхніх людей для збільшення виробництва артилерійських і танкових боєприпасів», – каже Міхал Стрнад.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *