Чиновникам в Україні перекроїли зарплати, почалася велика чистка вакансій: розкрито деталі скорочень

В Україні з 1 січня набула чинності нова система оплати праці держслужбовців, а вакансій держслужби поменшало майже на 20 тис. При цьому скорочення стосується саме порожніх вакансій, які роками «висять» у держорганах. Посади та оклади працюючих чиновників від цього можуть суттєво змінитись.

Ініціатива, як передбачається, дозволить заощадити близько 8 млрд грн бюджетних коштів, що підуть на потреби оборони. Про це розповів міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов в ефірі телемарафону.

«В Україні до скорочення цих умовних майже 20 тис., за даними за третій квартал 2023 року, було близько 32-33 тис. вакансій. Навіщо вони трималися в органах? Щоб утримувати фонд, яким компенсувати мізерні зарплати. І завжди вважалося, що у нас роздуті штати. Ніхто не намагається порівняти штат міністерства в Україні зі штатом міністерства в звичайній країні ЄС і здивуватися, наскільки у нас маленькі штати», – зазначив Немчінов.

Проте він визнав, що кадрова проблема у держорганах існує. «Коли роками не заповнюються вакансії, щоб мати фонд оплати праці, щоб платити мінімалку людям… Вони висять роками. Зараз, коли структура оплати праці зміниться і буде гідний посадовий оклад, який залежить від виконання обов’язків, уже не буде потреби в так званих роздутих штатах», – пояснив міністр.

Він також уточнив, що законопроєкт про нову систему оплати праці чиновників наразі все ще не ухвалено. Але нові правила все ж довелося запровадити «обхідним шляхом». «Оскільки держава потребує оптимізації видатків, норми були імплементовані Міністерством фінансів для закону про держбюджет на 2024 рі «, – розповів Немчінов.

За його словами, в Україні змінюється сама суть системи оплати праці для чиновників. Раніше вони мали мізерний посадовий оклад, а решту отримували в якості надбавок. «Наприклад, у місцевих держадміністраціях, щоб виплатити хоча б мінімальну зарплату, були так звані премії та надбавки, вони становили по 300-400% до посадового окладу«, – розповів Немчінов.

Тепер надбавки будуть обмежені. Наприклад, за вислугу років можна буде додавати до окладу не більше 30%. Таке саме обмеження виставляється для премій.

Немчинов додав, що з 15 січня запрацювала гаряча лінія 0 800 505 442. Звертатися можуть держслужбовці, щоб уточнити, що буде з їх зарплатами, а також посадами після скорочення. «Можливо, зміниться внутрішня структура органу виконавчої влади», – зазначив міністр.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *