Чи можуть комунальники вручати повістки під час мобілізації і що загрожує ухилянтам: роз’яснення

В Україні триває загальна мобілізація, під час якої військовозобов’язаним громадянам видають повістки до ТЦК та СП. Вручати повістки українцям можуть не лише працівники територіальних центрів комплектування.

При цьому за неявку до ТЦК за повісткою військовозобов’язаний може бути притягнутий до адміністративної чи кримінальної відповідальності. Про це під час брифінгу розповів начальник Печерського РТЦК та СП у Києві полковник Сергій Калугін.

За словами Калугіна, міра покарання за неявку до ТЦК по повістці залежить від скоєного правопорушення. Якщо військовозобов’язаний ухиляється від повістки для звірки військово-облікових даних, застосовується адміністративна відповідальність, яка тягне за собою штраф від 510 до 1700 грн. При цьому, якщо громадянин відмовляється ставити підпис про отримання повістки, то вимоги до нього можуть бути доведені у присутності свідків.

Крім того, під адміністративну відповідальність також підпадають випадки, коли особа відмовляється виконувати правила військового обліку. Однак якщо військовозобов’язаний звірив свої військово-облікові дані, успішно пройшов медичну комісію та ухиляється від відправки до військової частини, у такому разі настає кримінальна відповідальність. Відповідно до статті 336 КК України «Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період» карається позбавленням волі від 3 до 5 років.

Також законодавством визначено перелік осіб, які уповноважені вручати повістки. До них, крім співробітників ТЦК, належать працівники органів місцевого самоврядування; керівники підприємств, установ та організацій, а також керівники ЖЕКів або ОСББ. При цьому закон не забороняє вручати повістки у громадських місцях.

 
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *