Чи отримають пенсії українці, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях: пояснення ПФУ

Українці, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях (ТОТ), отримують пенсії на свої банківські рахунки. Проте оскільки «Укрпошта» наразі не може забезпечити отримання виплат, кошти зараховуються на поточні рахунки громадян, відкриті в «Ощадбанку».

Пенсійні виплати українців, хто їх отримував через поштові відділення, акумулюються в ПФУ (Пенсійному фонді України) та будуть виплачені в повному обсязі в разі виїзду на підконтрольну Україні територію чи після деокупації. Про це «Суспільному» розповіли заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області Олена Іпатенко та фахівці Головного управління ПФУ на Херсонщині.

Як зазначається, виплата пенсії припиняється в разі, якщо надані документи містять неправдиві відомості, а також:

  • у разі смерті пенсіонера;
  • у випадку неотримання зарахованої ної пенсії протягом 6 місяців (тільки для отримувачів пенсії через пошту) та в інших випадках, передбачених законом.

При цьому будь-які інші правові підстави для припинення виплат наразі відсутні.

Коли потрібно проводити ідентифікацію людини?

У разі відсутності протягом 6 місяців підряд видаткових операцій за поточними рахунками, на які проводиться виплата пенсій, установи банків за 14 днів до закінчення зазначеного строку повідомляють про це пенсіонера. Після закінчення зазначеного терміну– територіальні органи ПФУ. Невикористані суми на цих рахунках повертаються до банків на вимогу територіальних органів Пенсійного фонду.

Повернуті гроші обліковуються у відповідному розділі електронної пенсійної справи та підлягають виплаті пенсіонеру, який пройшов фізичну ідентифікацію. Відповідний орган ПФУ повинен забезпечити ідентифікацію людини на підставі пред’явленого паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *