Чому в Броварах дороге опалення?

Вартість опалення в будинках складається з багатьох витрат, але чотири з них найважливіші.
Перша важлива витрата це безпосередньо вартість природного газу, яка влітку була на рівні 3,5 грн за 1 м3, а зараз до осені стала 5,5 грн за 1м3, і буде рости.
Чи можливе зниження вартості опалення в опалювальному сезоні за рахунок закупівлі газу за літніми цінами? Відповідь ТАК.
А чи купує місто наш газ влітку? Відповідь НІ.
Друга важлива витрата в вартості опалення — це втрати при спалюванні природного газу в газовому котлі. З огляду на той фактор, що обладнання в котельнях не змінювалося останні 30 років, димом в трубу вилітає до 15% тепла. ККД існуючих котлів не більше 85%.
Питання: чи можливо збільшити ККД газових котлів? Відповідь ТАК, сучасні котли можуть мати ККД до 108%.
А хтось з міського керівництва в цьому зацікавлений? Відповідь НІ.
Таким чином, щорічно ми втрачаємо 15 + 8 = 23% в ККД котельні.
Третя важлива витрата в вартості опалення — це теплові втрати при транспортуванні гарячої води до споживача. І тут цифри втрат становлять до 20-25%. Плюс втрати води при поривах, а їх за минулу зиму було близько сотні.
Щоб знизити ці втрати до 5% необхідно замінити всі труби по всьому місту. Це величезні кошти.
Ну і черверта витрата в вартості опалення — це споживання електроенергії котельнею та насосами при виробництві тепла. Цю вартість також можна істотно знизити провівши комплекс заходів по встановленню власної електрогенерації на котельні. Але це питання вирішувати ніхто не хоче.
Таким чином ми маємо — втрати при закупівлі дорогого газу в 2 рази, втрати при спалюванні газу в котельні 23%, втрати при транспортуванні до 25%.
Якщо все підсумувати отримуємо що у доброго господаря вартість опалення може бути в 2 рази нижче, ніж ми маємо сьогодні. Це питання можна вирішити шляхом встановлення котлів з ККД 108% безпосередньо в точці споживання тепла і проведення закупівлі газу на 1 рік вперед в літню пору.
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *