Штрафи за порушення комендатської години: за яких обставин можна уникнути покарання

Порушення комендантської години в Україні карається штрафом від 170 до 510 гривень, повторне порушення може призвести до подвоєння штрафу, виправних робіт або адміністративного арешту до 15 діб. Поважні причини, такі як термінова медична допомога чи надзвичайна ситуація, можуть бути враховані патрульними, які приймають рішення на місці.

Про це розповів юрист Дмитро Франчук.На всій території України, за винятком Закарпатської області, діє комендантська година, порушення якої карається відповідно до законодавства. 

Алгоритм дій патрульних під час комендантської години

Юрист пояснює, що дії правоохоронців при виявленні порушника комендантської години залежать від конкретної ситуації. Основні кроки патрульних включають:

  • пропозиція пояснити причини порушення: патрульні можуть запитати, чому особа перебуває на вулиці під час комендантської години.
  • перевірка документів: особу зобов’язані пред’явити документи, що посвідчують особу.
  • складання протоколу про адміністративне правопорушення: у разі відсутності поважних причин, патрульні можуть скласти адміністративний протокол.
  • доставка до відділення поліції: у деяких випадках особу можуть доставити до поліції для подальшого розгляду справи.

Людині, яка порушила комендантську годину, важливо мати при собі документи, що посвідчують особу. Це допоможе швидше вирішити ситуацію на місці та уникнути затримання.

 Поважні причини порушення комендантської години

Чіткого переліку причин, які дозволяють порушити комендантську годину, немає. Рішення про вагомість причини приймає поліцейський на місці. До таких причин можуть належати:

  • термінова медична допомога;
  • пожежа або інша надзвичайна ситуація;
  • смерть близької людини;
  • необхідність дістатися до роботи або з роботи (за наявності відповідних документів).

На практиці, якщо причина порушення є поважною і підтверджується документально, патрульні можуть відпустити особу. В іншому випадку її можуть затримати для подальшого розгляду справи.

Покарання за порушення комендантської години

Станом на червень 2024 року, в Україні діє адміністративна відповідальність за порушення комендантської години. Штрафи за це правопорушення становлять від 170 до 510 гривень. У разі повторного порушення протягом року сума штрафу подвоюється. Також можуть бути застосовані виправні роботи або адміністративний арешт на термін до 15 діб.

Відсутність чіткого законодавчого механізму

Конкретного законодавчого механізму для штрафів за порушення комендантської години немає. Нещодавно Верховна Рада не ухвалила законопроект, який передбачав суттєве збільшення штрафів за порушення комендантської години (законопроект № 10195 передбачав штрафи від 8500 до 34 000 грн).

Однак це не означає, що питання не буде переглянуто в майбутньому. На сьогодні у Верховній Раді розробляють нові законопроекти, що передбачають більш жорсткі санкції за порушення комендантської години. 

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *