Що не можна було робити у СРСР: п’ять сімейних заборон

Життя в Радянському Союзі було сповнене не лише ідеології та пропаганди, але й численних обмежень. Вони стосувалися різних аспектів життя, включно зі сімейними стосунками.

Деякі з цих заборон здаються сучасним людям дивними та абсурдними, однак вони впливали на життя мільйонів людей протягом десятиліть. Про це більш детально розповів блогер і дослідник побуту в СРСР Максим Мирович.

Заборони в СРСР були частиною тоталітарної системи, яка прагнула контролювати всі аспекти життя своїх громадян.

1. Роль жінки в сім’ї

Попри те, що в СРСР жінки швидко набули право працювати на користь держави, хатні справи та догляд за дітьми так і залишилися обов’язками так званої «слабкої» статі. Крім того, радянські чоловіки не рідко хворіли на алкоголізм, тому часто вся відповідальність за родину лягала на дівчат.

Це доволі абсурдно, але родина, де жінка, яка і так відповідала за більшість аспектів життя родини, брала на себе провідну роль в стосунках вважалася неправильною та засуджувалася в суспільстві. А чоловіків, які не позиціонують себе, як голову сім’ї отримували статус ганчірок та підкаблучників.

2. Сфера послуг

В СРСР навіть заможні люди не могли дозволити собі замовити клінінг або помічників по домашньому господарству. Така робота вважалася «експлуатацією» людей, однак чим ця праця відрізняється від тої, що на заводах, ніхто пояснити не міг. Таким чином всім радянським сім’ям доводилося вести побут самотужки, а люди, які могли б гарно заробити та прогодувати свою сім’ю, працюючи помічниками, втратили таку можливість.

3. Інтимні стосунки

Напевно кожен вже чув фразу про те, що «в Радянському Союзі сексу не було». Однак точніше було б сказати, що його не було в суспільному та культурному радянському житті. В жодному фільмі того часу ви не побачите не лише інтимних сцен, а й навіть обіймів та інших цілком нормальних проявів кохання.

Ідеальні карикатурні радянські стосунки починалися з того, що хлопець та дівчина ходять за руки, обговорюючи майбутнє комунізму. Потім одружуються та одразу якимось магічним образом виходять з пологового будинку.

Що не можна було робити у СРСР: п’ять сімейних заборон

4. Дитяча освіта

В СРСР взагалі було не багато приватного і освіта не є виключенням. Всі діти прирівнювалися та були змушені ходити до однакових звичайних радянських шкіл, де їх з малечку обробляли пропагандою. Звісно, батьки могли впливати на свідомість та погляди дітей завдяки вихованню, але це було неймовірно складно, адже вони були змушені працювати на заводі цілий день, а потім стояти в нескінченних чергах за шинкою по три копійки.

Таким чином держава певною мірою забирала в людей право прищеплювати цінності своїм дітям та обирати для них краще майбутнє.

5. Самореалізація

Не можна сказати, що саморозвиток в СРСР був чимось неможливим, але в ньому не було ніякого сенсу. Навіть якщо людина читала книги та цікавилася наукою чи зовнішнім світом, вона не могла реалізувати свої знання та розбагатіти чи принести користь суспільству. Все, що було в союзі створювалось за кордоном, і це не тому, що радянські люди не мали потенціал, а тому, що в СРСР цінували та просували лише військово-космічні винаходи.

Все, що залишалося людям, це безцільно збирати-розбирати радіоприймачі, як хобі, працювати на нудних і нецікавих роботах до пенсії, а потім доживати життя, намагаючись прогодувати себе на мізерні виплати.

Це лише п’ять прикладів сімейних заборон у СРСР. Існувало багато інших обмежень, які стосувалися подорожей, торгівлі тощо.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *