Яка небезпечна хвороба обігнала в Україні ковід і для кого вона є смертельно небезпечною: розповідають інфекціоністи

В Україні зростає захворюваність на грип A H1N1. Цього сезону він обігнав коронавірус за кількістю випадків і стрімко поширюється. Фахівці кажуть, що цей штам небезпечний для людей похилого віку та людей із хронічними захворюваннями. Вже зареєстровано смертельні випадки.

Докладніше про це читайте в матеріалі OBOZ.UA.

Школи закривають на карантин

В Україні на карантин закриваються школи. Епідпоріг перевищено у Житомирській, Хмельницькій, Чернівецькій областях. Зростає кількість інфікованих у Чернігівській, Вінницькій, Львівській, Рівненській, Тернопільській областях.

У Києві вже розглядають питання про закриття шкіл, щоби запобігти зростанню захворюваності.

Яка небезпечна хвороба обігнала в Україні ковід і для кого вона є смертельно небезпечною: розповідають інфекціоністи

У столиці захворіли 11 305 людей за минулий тиждень, це на 2244 випадки більше, ніж на тиждень раніше. Якщо цифри зростатимуть, то Київ може перевести школярів на дистанційне навчання.

У Київській області вже закрито 32 школи у трьох районах – Бориспільському, Фастівському та Броварському, діти навчаються вдома.

З вівторка закрито школи в Сумах та Ужгороді. Батьків закликають залишати дітей вдома до повного одужання.

Грип обігнав коронавірус

Алла Мироненко, професорка, співробітниця Київського міського центру контролю профілактики хвороб МОЗ України каже, що цього сезону в Україні переважає штам грипу A H1N1. Він потіснив коронавірус.

Яка небезпечна хвороба обігнала в Україні ковід і для кого вона є смертельно небезпечною: розповідають інфекціоністи

«Цей грип найбільше вражає дітей, молодих людей. А також людей похилого віку і тих, хто має хронічні захворювання. Якщо в дітей піднімається температура, а потім проходить, то у літніх людей перетворюється на пневмонію. Грип дає серйозні ускладнення. На жаль, ми вже маємо смертельні випадки», – каже Мироненко.

Цей штам характерний високою, до 40 градусів, температурою, слабкістю, головним болем. Починається сухий кашель.

Якщо у середині січня було зафіксовано п’ять летальних випадків у країні, то з 22 по 28 січня – вже 42Усі померлі не мали щеплень від грипу та від коронавірусу.

Від COVID-19 вмирають частіше

Із 29 січня по 4 лютого було зафіксовано 13 випадків смерті від грипу. А від COVID-19 – 28 випадків. Така ж тенденція простежувалася і попередніх тижнів – кількість смертей від коронавірусу вища, ніж від грипу.

Головний лікар Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко каже, що хоча цього сезону за кількістю захворювань переважає грип, у плані ускладнень і летальності все-таки коронавірус лідирує.

«На жаль, після того, як у світі оголосили про закінчення пандемії COVID-19, а в Україні почалася повномасштабна війна – і увага людей переключилася, кількість тих, хто робить щеплення, серйозно скоротилася. А вірус нікуди не подівся, він продовжує циркулювати у природі. У людей знизився імунітет. До того ж по допомогу до лікарів стали звертатися менше, лікуються вдома, і в лікарні потрапляють на 10–12-ту добу, коли хвороба сильно запущена. Це все люди похилого віку, із серйозними хронічними захворюваннями. Щеплень від грипу теж роблять менше, також пізно звертаються по допомогу, але летальність грипу набагато менша, ніж від коронавірусу«, – пояснив Федоренко.

Яка небезпечна хвороба обігнала в Україні ковід і для кого вона є смертельно небезпечною: розповідають інфекціоністи

Знайшли випадки «Дженні»

Також медики зазначають, що зараз в Україні виявлено новий різновид коронавірусу Омікрон – «Дженні». 42 випадки зафіксовано у 12 областях. Найбільше у Сумській області – там 8 випадків, у Львівській – 6, Черкаській – 5. По 4 випадки у Києві та Київській області. Тільки одна людина із тих, що захворіли, була щеплена від коронавірусу.

Професорка Мироненко прогнозує, що ми підходимо до піка епідемії, яка триватиме щонайменше до березня. «Найімовірніше, на спад епідемія піде з другого тижня березня», – каже інфекціоністка. Але у будь-якому разі вірус грипу переважатиме.

Вона радить уникати багатолюдних місць, а людям похилого віку й особам із хронічними захворюваннями надівати маски.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *