Яким був раніше Донецьк: виступали Beyonce та Rihanna, Сергій Жадан збирав повні зали, а фанати Положинського скандували: «Україна!»

Нині окупований Донецьк, який мучать кремлівські посіпаки своїми пропагандистськими концертами, колись був ледь не столицею культурного життя країни. Там проводили масштабні концерти всесвітньо відомих зірок і українських музичних легенд.

Місто не лише могло гідно прийняти співаків із світовими іменами, а й вмістити всіх українських й іноземних фанатів. Журналісти «Телебачення Торонто» пригадали, яким був український Донецьк до окупації Росією.

Бейонсе

29 серпня 2009 року Бейонсе виступала з концертом на стадіоні «Донбас Арена». До її приїзду готувалися в усьому місті: в аеропорту, на стадіоні, в готелі «Донбас Палас». Зірка надіслала українцям багато вимог, але всі вони були виконані.

Яким був Донецьк до окупації: виступали Beyonce та Rihanna, Сергій Жадан збирав повні зали, а фанати Положинського скандували: "Україна!"
Яким був Донецьк до окупації: виступали Beyonce та Rihanna, Сергій Жадан збирав повні зали, а фанати Положинського скандували: "Україна!"

У певний момент концерту зірка спустилася до глядачів із охоронцями, торкалася їх і дякувала публіці. Коментатори називали Бейонсе найпопулярнішою співачкою світу того часу.

Ріанна

Барбадоська співачка виступала на святкуванні 75-річчя ФК «Шахтар» на тій самій арені. Щоб вона почувалася як вдома, організаторам довелося побудувати гримерку площею 200 квадратних метрів і привезти воду з Америки.

Яким був Донецьк до окупації: виступали Beyonce та Rihanna, Сергій Жадан збирав повні зали, а фанати Положинського скандували: "Україна!"

Після концерту зірка назвала Україну «крутою» та подякувала за теплий прийом.

Сергій Жадан

Український письменник і фронтмен рок-гурту «Жадан і Собаки», який нещодавно розповів, що проходитиме службу у Національній гвардії України, любив виступати в Донецьку в молодості. Він збирав повні зали на своїх культурних вечорах, а близько 10 років тому приїжджав на Донецький Євромайдан.

Свого часу письменник дивувався, що на його літературні заходи приходила публіка. Він припускав, що аудиторія в Донецьку менш зацікавлена українською літературою, але помилився.

Сашко Положинський

До окупації екслідер українського гурту «Тартак» регулярно виступав у Донецьку і казав, що атмосфера йому подобалася.

«Перший професійний візит в Донецьк був у 97-му року, я вів шоу. Українською. На концерті виступали «Океан Ельзи», «Плач Єремії», «Спалахнув Шифер». Їздили тоді з цим шоу по всій Україні. В Донецьку прийом був одним з найкращих. Та почалась концертна програма, спершу «Ролікс», потім «Тартак». Обидві команди україномовні. Народу прийшло дуже багато, не хотіли пускати зі сцени. Вимагали «на біс» кілька разів. Взагалі не пам’ятаю хоча б одного невдалого виступу в Донецьку», – казав артист.

На одному з концертів йому хором кричали: «Україна».

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *