Як Андріївський узвіз став «київським Монмартром»: архівні фото першого святкування Дня Києва

Улюблений киянами Андріївський узвіз не завжди був популярним – він став таким після першого святкування Дня Києва у 1987 році.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці «Спрага: у Києві цікаво».

Зазначається, що до 1980 року Андріївський узвіз був тихою вулицею, якою кияни та гості столиці прогулювалися у вихідні. Внизу узвозу деякий час працював гончарні майстерні, але це було недовго. Проте згодом творчі прогресивні люди почали збиратися на Андріївському узвозі й саме там організували перші вернісажі.

Читайте також: На Андріївському узвозі досі стоїть будинок, якому понад 150 років: цікава історія і фото

Першу роботу миців проходили цензуру, а вже потім виставлялися на огляд. Існувало і молодіжне крило, де молодь могла на кілька років виставити свої роботи, проте потрібно було відстояти час.

Усі більш популярні Андріївські узвізи почали ставати після 1987 року, коли там вперше, гучно і весело, відсвяткували День Києва.

«Художники малювали, сидячи прямо на землі, співали музиканти, в «космічному» костюмі з фольги розгулював відомий своїми перфомансами Федір Тетянич і вигукував: «Фрипуля!». Пошуки та мистецькі рішення Тетянича тоді знаходилися в спільному полі зі світовим мистецтвом, але тоді для Багато мітець так і залишився незрозумілим і дивовижним автором, що привертає до себе увагу публіки» , — згадує автор допису.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *