Як виглядала переможниця першого у світі конкурсу краси і чому вона пішла в безвість

У місті Спа в Бельгії майже 135 років тому, 19 вересня 1888 року, відбувся перший справжній всесвітній конкурс краси – з журі й призовими фондами. Його переможницею стала 18-річна Берта Сукаре з французької колонії Гваделупа на Антильських островах.

Сукаре виграла приз у розмірі 5000 франків, звання найкрасивішої жінки на планеті, а її фото надрукували на першій сторінці французького журналу Le Journal Illustre. Не зважаючи на це, дівчині довелося відійти з світського життя, пише історичний редактор видання The Daily Telegraph Трой Леннон.

Причиною тому, на думку Леннона, стало її креольское походження, що дуже критично сприйняли в Європі (креоли – нащадки змішаних шлюбів). Доказом її африканського походження, як пише журналіст, була разюче красива яскрава зовнішність, виразні риси обличчя й темне кучеряве волосся.

Переможниця конкурсу краси в Бельгії Берта Сукаре
Сукаре на першій сторінці Le Journal Illustre

Коли під час заходу організатори оголосили про перемогу Сукаре і вручали їй квіти, інші учасниці конкурсу накинулися на неї і намагалися забрати букет, а хтось навіть плюнув в її плаття. Як пише Леннон, дівчині довелося бігти зі Спа.

Після перемоги в першому в світі конкурсі краси Сукаре відійшла в невідомість, про її подальшу долю нічого не відомо, сказано в матеріалі.

Друге місце посіла бельгійка Анджелі Дельроза.

Берта Сукаре і Анджелі Дельроза

Як пише журналіст, тоді конкурс проводили досить скромно, якщо порівнювати з нашим часом – жодного виходу в купальниках або еротичних нарядах. Усі жінки виходили на сцену тільки в довгих сукнях, а чоловіки, які були присутні на змаганнях, були одягнені у фраки.

Померла перша переможниця конкурсу "Міс Світу". Фото | Українська правда  _Життя

Усього було подано 350 заявок – учасниці подавали журі фото і коротку біографію. З них вибрали 21 фіналістку. Учасниці прибули з Франції, Бельгії, Німеччини, Португалії, Швеції, Австрії, Чехії, Росії, Угорщини, Італії та Вест-Індії.

Конкурс проходив за закритими дверима в крилі казино з власним бальним залом. Глядачі мали заплатити, щоб бути присутнім на ньому.

Один з перших публічних конкурсів краси, проведених в Бельгії
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *