Як в Європі: у Києві обмежать швидкість авто до 30 км/год

Обмеження швидкості у Києві у житлових зонах для автомобілів складе 30 км/год. Перші відповідні знаки вже почали встановлювати у столиці. Це допоможе знизити кількість жертв унаслідок ДТП.

Принаймні, впевненість у цьому днями висловив заступник голови КМДА Костянтин Усов, йдеться на офіційному порталі Києва.

За словами чиновника, такі ж обмеження діють у багатьох європейських містах, наприклад, у Берліні та Брюсселі, у скандинавських країнах.

«Є приклад Осло, де у 2015 році введено обмеження швидкості до 30 км/год на міських вулицях, і вже у 2019 році, згідно зі звітом Норвезької адміністрації громадських доріг, кількість жертв унаслідок ДТП там зменшилася до 1 випадку. І Київ як сучасне європейське місто також впевнено розвивається у напрямі підвищення безпеки дорожнього руху», — зазначив Усов.

Де вже сьогодні у Києві не можна їхати швидше 30 км/год?

Перший у місті знак обмеження швидкості транспортних засобів до 30 км/год з’явився у Печерському районі — на вулиці Лютеранська, де розташований ліцей, а дорожній рух тут є одним із найнасиченіших у центрі.

Як в Європі: у Києві обмежать швидкість авто до 30 км/год

Фото: у Києві з’явилися знаки про зниження швидкості у житлових районах (kyivcity.gov.ua)

«Швидкість погіршує реакцію водіїв та призводить до зіткнень. Європа йде шляхом зменшення швидкісного режиму в містах», — пояснив чиновник.

Знаки про обмеження швидкості до 30 км/год у подальшому з’являтимуться у житлових зонах по усій столиці, особливо — на територіях поблизу лікарень та шкіл.

Що це дасть?

За даними Патрульної поліції Києва, за січень-квітень 2021 року у столиці внаслідок ДТП загинули 27 людей і 557 травмовані.

Тому подібні знаки, а головне — дотримання правил дорожнього руху водіями — має суттєво знизити кількість аварій у місті.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *