Як готуватися до відключень світла: енергетики озвучили 5 кроків, які мають зробити українці

Українцям, незважаючи на відсутність масових відключень світла, радять все ж «підготуватися до гіршого» – перебоїв з електроенергією. Труднощі можуть початися внаслідок російських атак, хоча енергетики роблять все можливе, щоби цього не сталося.

Про це заявив глава «Укренерго» Володимир Кудрицький. За його словами, насамперед українцям потрібно:

1. Максимально утеплити житло.

2. Перевірити справність генераторів та акумуляторних систем (а також повербанків).

4. Забезпечити собі запас води (як технічної, і питної).

5. Знайти найближчий «Пункт незламності» та дізнатися дорогу до нього.

Крім того, бажано вже зараз згадувати, як економити електроенергію. Ця порада, за словами Кудрицького, особливо актуальна у найхолодніші місяці року – з листопада до березня.

Він також нагадав, що економне споживання електроенергії не лише допомагає енергетичній стійкості країни, а й знижує суми у платіжках. Серед іншого, глава «Укренерго» порадив українцям не вмикати енергоємні прилади у години вечірнього максимуму споживання.

«Ці прості речі можна зробити замість того, щоб чекати: чи будуть обстріли, чи не будуть. Давайте краще підготуємося… Требаготуватися до гіршого, а сподіватися на краще , – заявив Кудрицький.

Нагадаємо, енергетики готуються до зими саме за озвученим Кудрицьким принципом. Наприклад, по всій країні розробили та затвердили графіки відключення електроенергії. Застосовувати їх, щоправда, поки що не збираються – графіки будуть задіяні лише разі реальної необхідності, тобто. якщо РФ влаштує масований обстріл енергетики України

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *