Як зменшити витрати на опалення, не витративши жодної копійки грошей: кілька простих порад

Уже перший місяць осені приніс в Україну холоди. А незабаром взагалі розпочнеться опалювальний сезон, який обіцяє бути дуже складним. Щоб у квартирі було тепло, не обов’язково день і ніч використовувати електронагрівальні прилади. Достатньо буде грамотно розпорядитися тим, що у вас є, щоби зменшити витрати на опалення.

Видання rbc.ua зібрало поради, як можна зменшити витрати на опалення, якщо правильно організувати свій життєвий простір.

Побутова техніка

Якщо у вас у будинку встановлено зонний лічильник електроенергії, можна весь акцент енергоспоживання перенести на нічний час (з 23:00 до 7:00). Пралку, сушарку, електробойлер – все це можна включати у нічний час. Крім того, вночі можна заряджати акумулятори і робити масу корисних речей.

Налаштуйте опалювальні прилади

Наприклад, налаштуйте їх так, щоби вдень, коли нікого немає вдома, вони споживали якнайменше електроенергії і даремно не обігрівали повітря в порожній квартирі. Якщо, наприклад, їдете з дому на кілька днів, налаштуйте прилади для обігріву приміщення таким чином, щоб вони просто підтримували плюсову температуру і не більше.

 

Правильне утеплення будинку

Найголовніше – щоб не залишилося жодної щілини. Будь-яка незароблена щілина – це мінус 25% тепла. Особливо часто залишаються щілини біля вхідних дверей, а також на вікнах та на балконі. Перевірте всі стики. Якщо там є щілини, ретельно заробіть їх.Як зменшити витрати на опалення, не витративши жодної копійки грошей: кілька простих порадЗакривайте вікна на ніч міцними, щільними шторами. Проте вдень, у ясну сонячну погоду штори потрібно відкривати, щоби давати доступ сонячним променям, які прогріватимуть кімнату, та й загалом сприятимуть підвищенню градусу настрою.

Використовуйте всі джерела тепла

  • Якщо запікаєте щось у духовці, залиште після цього дверцята духовки відчиненими, щоби тепло пішло у квартиру.
  • Щільно зачиняйте вхідні двері.
  • Регулярно очищайте побутові прилади. Це знизить їхнє енергоспоживання.
  • Ну і, звичайно, не варто забувати про теплий багатошаровий одяг з натуральних тканин, в якому буде затишно і тепло в будинку навіть у найлютішу зимову холоднечу.

Якщо у вас є домашній вихованець, дозвольте йому спати поряд із вами. Адже вони потребують тепла не менше, ніж люди. А тепла, муркотлива грудка вовни у ліжку — це не тільки джерело тепла, але й прекрасний терапевтичний засіб від стресів.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *