Під час кризи на газовому ринку та повального зростання цін економія на комунальних послугах ну буде зайвою. Інформатор зібрав кілька порад, як розумно використовувати комунальні ресурси та платити менше.
Економія газу
1) Встановіть у своєму будинку газовий лічильник, оскільки за ним завжди вигідніше платити, ніж за середніми показниками.
2) Виберіть постачальника газу з пропозицією дешевше, ніж у конкурентів. Ціни на газ у постачальників можуть відрізнятись на 40%.
3) Коли готуєте на газовій плиті, використовуйте її потужність на належному для певної страви рівні. Зменшуйте вогонь кілька разів, коли вода закипить.
Економія електроенергії
1) Залишаючи приміщення, вимикайте світло. За статистикою близько 30% електроенергії від місячного обсягу витрачається на освітлення порожніх приміщень.
2) Лампи потрібно замінити на енергозберігаючі. Такі лампи служать уп’ятеро довше і споживають електроенергії вдесятеро менше.
3) Використовуйте енергоефективну побутову техніку. Побутові електроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G. Клас «А++» — найбільш енергозберігаючий.
4) Експлуатуйте холодильник правильно. Не встановлюйте його біля газової плити або опалювальних приладів у місцях, де є пряме сонячне проміння. Не ставте в холодильник гарячу їжу.
5) Не залишайте надовго в режимі сну електроприлади, якими не користуєтеся. Сукупне енергоспоживання побутових електроприладів у цьому режимі може досягати 350-400 кВт * на годину.
6) Замініть стару проводку, адже це зайві витрати електроенергії та пожежна небезпека.
Економія води
1) Встановіть лічильник води. У такому разі ви платитимете тільки за ту воду, яку фактично споживали.
2) Вчасно вимикайте воду, коли ви вже покористувалися.
3) Використовуйте справну сантехніку. Через кран або трубу, що протікають, за добу можна втратити від 20 до 200 літрів води. Змішувач краще використовувати з важелем — він швидше змішує потоки гарячої та холодної води, ніж змішувач із двома кранами, відповідно тоді використовується менше води.
4) Замініть зливний бачок унітазу на сучасний із двома режимами зливу — звичайним та економним. Останній за одне змивання використовує 6 літрів води та заощаджує близько 20 л на день.
5) Приймайте душ, а не ванну. Щоб наповнити ванну, потрібно 140-160 л води, для душу — 30-50 л. Під час намилювання вимикайте воду і вмикайте її тоді, коли потрібно змити піну.
6) Стирайте нижню білизну при повному навантаженні пральної машини, оскільки вона використовує близько 60 літрів води за один цикл.
7) Мийте посуд, набравши воду в раковину та закривши злив пробкою. Споліскувати тарілки та чашки можна в окремій ємності із чистою водою. Ця ж порада є актуальною і для миття овочів та фруктів. Їх краще мити у мисці чи невеликій каструлі. Так ви витратите три літри замість 15-ти у проточній воді.
8) Якщо ваша сім’я велика, є сенс купити посудомийну машину, яка заощаджує близько 10 тис. літрів теплої води на рік.
Економія тепла
1) Слід утеплити ваше житло загалом. Це можна зробити разом із сусідами, внаслідок чого ви зможете економити на комунальних платежах.
2) Замініть вікна у квартирі на енергоефективні. Одне таке вікно окупиться вже через 1,5-2 роки.
3) Не провітрюйте довго квартиру взимку. Краще одразу відчинити вікна на кілька хвилин.
4) На батареї встановіть регулятор температури. Так, якщо спекотно, ви зможете зменшити температуру та відповідно заощадите. Їхня вартість починається від 150 грн і залежить від модифікації.
5) Встановіть за радіатором тепловідбивний екран. Таким чином, більше тепла піде на обігрів кімнати, а не на нагрівання стіни за батареєю. Спеціальний матеріал для нього можна придбати у будівельному магазині, вартість – від 95 грн. З екраном у приміщенні стане тепліше на два-п’ять градусів.