Як правильно зняти показники лічильників за газ і світло та куди їх передавати: інструкція

Своєчасна передача показників за спожиті послуги ЖКГ допоможе уникнути проблем з комунальниками. Зокрема, просроченості оплати комуналки, або дописування «зайвих» обсягів спожитих послуг. Втім, до передачі показників ще треба «дожити». Як свідчить практика, часом розібратися, як зняти показники лічильників виявляється нерозв’язним завданням.

OBOZ.UA розповідає, як правильно знімати показники лічильників газу та електроенергії.

Як знімати показання лічильника газу

Перш за все потрібно визначити, який тип відлікового пристрою має прилад. Вони бувають механічними та електронними:

 • Механічний газовий лічильник

Такий прилад обліку має барабан із цифрами. Показання розділені на дві частини, тому важливо пам’ятати: цифри після коми (або іншого кольору з правого боку) не потрібно записувати. Якщо всі цифри мають однаковий колір, а коми чи крапки немає, записувати потрібно повне число.

Як зняти показники механічного газового лічильника
 • Електронний лічильник газу

Цей пристрій обліку замість барабана має екран. Однак принцип зняття показань лишається тим самим – потрібно записувати цифри зліва направо до коми. Зміни кольору цифр на таких приладах не буває, тому споживачам слід бути особливо уважними.

Як зняти показники електронного лічильника газу

Як знімати показання лічильника світла

 • Механічний лічильник електроенергії

У разі використання такого апарату потрібно просто переписати 5 «чорних» цифр. Червоні цифри не потрібно записувати.

 • Електронний лічильник електроенергії

Правила аналогічні. Однак у таких лічильниках перша група цифр (потрібні саме вони) не виділяється кольором. Тому потрібно записати число до коми.

 • Двотарифний лічильник

Також можна встановити двотарифний лічильник «день-ніч», який дозволить платити за спожиту вночі електрику вдвічі менше. Річ у тім, що такі лічильники запрограмовані на два режими обліку – залежно від часу доби. Так:

 • ніч у плані обліку електрики триває з 23:00 до 7:00 та оплачується за тарифом удвічі нижчим за звичайний;
 • вдень вартість електроенергії залишається на звичайному рівні.

Наразі в Україні діє тариф 2,64 грн грн/кВт*год. Відповідно, нічний тариф (з 23 ночі до 7 ранку) складає 1,32 грн/кВт*год.

Після встановлення та програмування такого лічильника постачальник електроенергії укладає зі споживачем договір, і в особистому кабінеті з’являється розподіл на зони. Двотарифний лічильник електроенергії прямо на своєму екрані індексує «день» та «ніч» особливими відмітками. Коди можуть відрізнятись залежно від виробника. Найпопулярніші:

 • Т1 – «день» та Т2 – «ніч»;
 • Е1 та Е2
 • Т11 та Т12;
 • 5.8.1 та 1.5.8.2.
Екран лічильника з двома тарифами

Втім, на приладі можуть бути й інші індекси. У такому випадку доведеться дізнаватися про їхнє розшифрування – зазвичай ця інформація знаходиться на сайті виробника.

Щоб переключити значення з «дня» на «ніч» або навпаки, потрібно натиснути велику кнопку. Іноді вона підписана як «Перегляд» або «Введення»).

Кнопка перемикання режиму на двофакторному лічильнику

Облік електроенергії за кожною добовою зоною відображається послідовно. Тобто абоненту потрібно просто почергово записати значення за тарифами «день» та «ніч» – нічого складати чи віднімати не потрібно. Самостійно середньодобовий тариф визначати також не потрібно! Його розрахує постачальник електроенергії після подачі показань щодо кожної із зон.

Щоб передати показання двотарифного електролічильника, потрібно записати лише цифри до коми. Потім їх слід вписати у відповідні графи в особистому кабінеті на сайті постачальника.

Як знімати показники двофазного лічильника світла

Куди передавати показники лічильників

За газ передавати показання потрібно газорозподільній компанії (облгазу), а не постачальнику блакитного палива. «Однак нині через процес консолідації низки облгазів «Нафтогазом» жителі деяких регіонів повинні передавати свідчення безпосередньо через сервіси компанії «Нафтогаз України»: в особистому кабінеті my.gas.ua або в чатах Viber, Telegram або SMS-повідомленням на номер 4647″, – зазначають фахівці » ГазПравди «.

Останнє стосується, зокрема, мешканців Харкова та Харківської області, а також Донеччини та Херсонщини. Наприкінці червня до цього списку також додалися клієнти «Київоблгазу», «Житомиргазу» та «Львівгазу». Усі мають передавати свідчення лічильників через сервіси «Нафтогазу».

А ось клієнти Кропивницької та Дніпровської філій «Газмереж» вже можуть передавати свідчення через новий особистий кабінет my.grmu.com.ua. Надалі цей список розширюватиметься.

Щоб передати показання лічильника електроенергії, не потрібно виходити з дому. Це можна робити кількома способами:

 • в особистому кабінеті на сайті ОСР;
 • по телефону – в кол-центр ОСР;
 • через чат-боти у Viber, Telegram, Facebook Messenger;
 • електронною поштою.
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *