Як правильно оформити відпустку: зарплата за час відпочинку може навіть збільшитись

В Україні розмір зарплати за місяць, у якому оформлена відпустка, може збільшитись. Розмір зарплати залежить від того, чи захоплює період відпустки у вихідні дні.

Це випливає із Кодексу законів про працю (КЗпП). Відпустка надається зі збереженням зарплати, але тут є важливий момент: рахується оплата відпускних по-особливому. Якщо йти у відпустку на 5 днів (із понеділка по п’ятницю) зарплата буде меншою, якщо піти у відпустку на 7 днів (із понеділка по неділю) зарплата не зміниться, а якщо піти у відпустку на 9 днів (із суботи по неділю), то зарплата буде вищою.

Для прикладу, якщо стабільно отримувати зарплату в розмірі 10 тисяч гривень, то бухгалтер, розраховуючи «вартість» одного календарного дня, сукупний дохід за 12 місяців (120 тисяч) розділить на кількість робочих днів 365 мінус 11 офіційних вихідних. Так, за один день відпустки при зарплаті в 10 тисяч гривень заплатять 338,9 грн. Якщо в місяці 22 робочих дні, то один будній оцінюється в 454,5 гривні.

Так, працівник із такою зарплатою, який вирішив відпочити 7 днів і оформив собі відпустку на 5 робочих днів, за підсумками місяця отримає 7726,5 гривні зарплати плюс 1694,5 гривень за відпустку. Тобто в сумі зарплата в цьому місяці складе 9421 гривню, замість належних 10 тисяч. Якщо ж оформити відпустку на 5 будніх днів + два вихідних до відпустки + два вихідних після неї, то оплата відпустки складе вже 3050,1 гривні. А сукупна зарплата за місяць складе 10776 грн. Тобто заробіток збільшиться на 776 грн.

За кожен відпрацьований місяць належить 2 дні відпустки. Тобто, якщо попросити відпустку через 2 місяці роботи, за законом можуть дати всього 4 оплачуваних дні. За погодженням із роботодавцем відпустку можна оформити за свій рахунок.

«Щорічні основна та додаткові відпустки в перший рік роботи надаються працівникам після закінчення шести місяців безперервної роботи на цьому підприємстві», – йдеться в Кодексі Законів про працю (КЗпП).

Якщо безперервно пропрацювали як мінімум 6 місяців, то можна піти у відпустку хоч на 24 дні. Правда, така тривала перерва в роботі допускається, тільки якщо роботодавець дав згоду.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *