Українці, які хочуть дізнатися про розмір майбутньої пенсії, можуть зробити це самостійно. Весь розрахунок відбувається в онлайн-режимі без звернення до органів Пенсійного фонду.
Для цього необхідно зайти на портал Пенсійного фонду та авторизуватись. Після цього потрібно слід відкрити спеціальний калькулятор, йдеться у матеріалі OBOZREVATEL.
Пенсійний калькулятор – як користуватися
- Авторизуватися в Особистому кабінеті на сайті Пенсійного фонду потрібно за допомогою кваліфікованого електронного підпису або системи інтегрованої ідентифікації GOV ID або Дія.Підпис.
- Вибрати алгоритм розрахунку пенсії – як за введеними даними, так і з огляду на стаж, набутий на дату настання пенсійного віку.
- Актуалізувати дані трудової діяльності – додати періоди трудової діяльності із визначенням заробітної плати та відредагувати суми щомісячного заробітку (якщо це необхідно).
- Здійснити розрахунок пенсії, натиснувши на кнопку «Зберегти та розрахувати».
- Пенсійний калькулятор сформує протокол із зазначенням усіх складових обчислення: помісячний розрахунок заробітної плати та страхового стажу, індивідуальні коефіцієнти тощо.
Результати попереднього розрахунку розміру пенсії зберігаються в особистому кабінеті користувача на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду та доступні для перегляду у будь-який час. Кількість запитів на розрахунок пенсії у разі зміни персональних даних не обмежена.
Від чого залежить майбутня пенсія
В Україні розмір пенсії залежить від страхового стажу та зарплати людини. В 2023 році, щоб вийти на пенсію у 60 років, потрібно мати не менше 30 років страхового стажу. По суті, щоб дізнатися про майбутній розмір пенсійної виплати, потрібно приблизне співвідношення своєї зарплати до середньої помножити на стаж, 1% і на середню зарплату за три минулі роки.
Тобто щоб розраховувати на пристойну пенсію, потрібно мати повний стаж і офіційно працювати. Без офіційного оформлення претендувати на гідну виплату не вийде. Крім того, що вища «біла» зарплата, то краще – офіційна «мінімалка» тут мало допоможе.
Вимоги до стажу в Україні підвищують щороку. В результаті до 2028 року, щоб вийти на заслужений відпочинок у 60 років, потрібно буде мати 35 років стажу.