Як Україні пережити наступну зиму: експерт з енергетики сказав, що потрібно зробити

Весною 2024 року окупанти відновили удари по об’єктах енергетики та завдали суттєвих руйнувань. Як наслідок, були введені аварійні та погодинні відключення світла. Водночас ключове питання полягає у протиповітряному захисті критичної нфраструктури.

Експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев розповів 24 Каналу, щоб насамперед важлива щільність захисту об’єктів критичної енергетичної інфраструктури. Це залежить не від енергетиків, а від Сил оборони, які з усіх сил намагаються захистити Україну від ударів ворога.

Які є найбільші виклики для енергосистеми

Окрім потужної протиповітряної оборони потрібно створити резерв коштів та обладнання. Все це необхідно, щоб відновлювати пошкоджені об’єкти. Сформувати грошовий резерв та розв’язати боргову проблему має уряд. Адже в України є мільярди гривень боргів, а це не дає можливості створювати певний запас коштів і виділяти їх на закупівлю обладнання.

Західні партнери нам допомагають, але ми розуміємо, що цього недостатньо. У найкращому випадку вони можуть надати нам 10% від потрібного обладнання як гуманітарну допомогу. Все інше потрібно купляти,
– розповів Геннадій Рябцев.

З огляду на це, є потреба підвищити ціни на електричну енергію для населення, тому що зараз на кону власне наявність електричної енергії, а навіть не здатність заплатити за неї. Якщо рішення про зростання цін не буде ухвалене, то самої електричної енергії може взагалі не бути.

«Якщо раніше я казав про підвищення до 3.50 грн, то зараз вже так не буде. Мовиться про 4.50 гривень за кіловат-годину, а, можливо, й більше», – додав експерт з енергетичних питань.

Як українцям пережити зиму

Зараз дуже важливо формувати резерви можливостей розв’язання боргової проблеми, забезпечення спрощеного приєднання енергетичних установок малої потужності до об’єднаної енергетичної системи України. Також треба створювати малі системи розподілу, які забезпечують живленням райони в містах чи окремі населені пункти.

Потрібне відновлення тих станцій, які раніше працювали на промислових підприємствах у великих містах. Також критичним є забезпечення джерелами безперебійного живлення об’єктів інфраструктури. Тут у пригоді будуть різноманітні дизельгенератори із запасами палива на випадок аварійних вимкнень. А найважливіше – раціональне використання електричної енергії, яка є в наявності.

Якщо все це буде зроблено, то тоді ми нормально пройдемо опалювальний сезон. Але потрібні зусилля усіх, не лише центрального уряду, але й кожного окремого громадянина,
– наголосив експерт з енергетичних питань.

Ситуація зі світлом в Україні: останні новини

  • В енергосистемі України виник дефіцит, тому були введені відключення світла. Українців закликають не користуватися електроприладами у години пікових навантажень. Зокрема бойлери, пральні машинки можна вмикати у нічний час. Навантаження на енергосистему суттєво збільшується з 17 до 23 години, саме тоді треба особливо заощаджувати світло.
  • У компанії YASNO повідомили, що відключення світла було лише питанням часу й попередили, що українців чекає складний період. Через обстріли Україна втратила маневрові потужності такі як ТЕС чи гідроелектростанції. Енергетики придумували різні схеми, щоб уникнути відключень, але дефіцит нікуди не зник. Найскладнішою ситуація буде взимку.
  • Ймовірно, дефіцит в електроенергії виникатиме періодами. Саме тоді доведеться застосовувати відключення споживачів, адже це є останнім інструментом збалансування системи. Ліміти рівномірно розподілятимуть між областями, тому навантаження через відключення буде однаковим для всіх.
  • https://24tv.ua/
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *