Є чіткий перелік. У Міноборони пояснили, хто з держслужбовців підпадає під бронювання

Наразі в Україні є чіткий перелік категорій держслужбовців, яких бронюватимуть від військової служби. І посадовці, які є військовозобов’язаними і не мають бронювання, підлягають мобілізації на загальних підставах. 

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» повідомив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін.

«Державні службовці, які є військовозобов’язаними і не мають бронювання, підлягають мобілізації на загальних підставах. Йдеться про те, що ці люди також на військовому обліку і також можуть бути залученими до Сил оборони. До речі, тими ж саме запитами на чесність і на справедливість можна пояснити те, що з ухваленням нового закону військові пенсіонери силових структур – Міністерства оборони, Нацполіції тощо – також стають на військовий облік», – повідомив Лазуткін.
Наразі всі чоловіки у віці від 18 до 60 років повинні протягом 60 днів оновити свої дані в ТЦК та СП.

Що стосується бронювання від служби у війську, то Дмитро Лазуткін звернув увагу, що є чіткий перелік категорій.

«Є чіткі правила, вони дещо змінились. Зараз будуть заброньовані держслужбовці так званої категорії «А». Щоб було зрозуміло широкому загалу – це керівники селищних рад, міських рад, тобто ті люди, які очолюють структури і які, відповідно, є головами тих чи інших державних органів, органів місцевого самоврядування. Категорія «Б» і категорія «В» буде бронюватись лише на 50%. Тобто люди, які очолюють певні департаменти, певні підрозділи вже можуть бути мобілізованими», — пояснив речник.

Крім того, відстрочку від призову матимуть представники певних органів державного управління – судді, представники Нацполіції, Нацгвардії та фахівці, залучені до кіберзахисту країни.

Нагадаємо, 11 квітня Верховна Рада України підтримала законопроєкт про мобілізацію №10449 у другому читанні.

Також Рада підтримала в першому читанні законопроєкт про мобілізацію засуджених людей.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *