Із початку війни Київщина прийняла понад 300 тисяч внутрішньо переміщених осіб

Із початку повномасштабного вторгнення рф мешканці Київщини надали житло 78,7 тис. внутрішньо переміщеним особам за програмою “Прихисток”. Загалом із початку війни Київщина прийняла понад 300 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Про це  дізналась з повідомлення пресслужби Київської обласної військової адміністрації (КОВА).

“Мільйони українців вимушено покинули свої домівки, тікаючи від війни. Із самого початку збройної агресії в комунальних закладах Київщини проживали 25,8 тисяч переселенців. 3076 з них досі перебувають у підготовлених для цього місцях. Жителі Київщини теж не байдужі до чужого горя – активно долучаються до програми “Прихисток”. Наразі в себе вдома розмістили 78,7 тисяч вимушених переселенців”, – розповів голова КОВА Олексій Кулеба.

Як зазначили у КОВА, всі жителі Київщини, які надають прихисток для ВПО, отримують компенсацію за житлово-комунальні послуги. Упорядковано це Постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 №333 Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану. 

За даними КОВА, загалом Київська область від початку повномасштабної війни прийняла понад 300 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Найбільше людей приїхало з Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської областей. 

Крім того, на території Київської області розгорнуті 13 модульних містечок для тимчасового проживання: у містах Бровари, Фастів, Буча, Ірпінь, Васильків, селищах Бородянка, Макарів, Гостомель, Іванків та селі Кухарі. Вони під’єднані до комунікацій та забезпечені обігрівом. 

Окремі модульні будинки розміщені також на приватних садибах в Андріївці, Мощуні, Бузовій та інших населених пунктах регіону. Першочергово вони передбачені для багатодітних сімей, осіб з інвалідністю, літніх людей тощо. 

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *