Інститут нацпам’яті вимагає демонтувати Арку дружби народів у Києві: названо причину

У Інституті національної пам’яті України заявили, що Арка дружби народів, що тепер перейменована на Арку свободи українського народу у Києві, має бути повністю демонтована. Там пояснили це тим, що об’єкт є символом російської імперської політики.

Про це йдеться у висновках експертної комісії УІНП щодо питань визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики. Як відомо, Арка дружби народів, розташована у Хрещатому парку міста Києва, була споруджена у 1982 році для відзначення 60-річчя утворення СРСР та 65-ї річниці Жовтневого перевороту 1917 року.

«Розміщена у Хрещатому парку міста Києва Арка дружби народів, що присвячена подіям, пов’язаним із здійсненням російської імперської політики та її глорифікацією (встановлена у 1982 р. з нагоди відзначення 60-річчя утворення СРСР та 65-ї річниці Жовтневого перевороту 1917 року), належить до символіки російської імперської політики та підлягає цілковитому демонтажу», – йдеться в документі.

Комісія також вказала, що навіть після перейменування на «Арку Свободи українського народу» монумент продовжує уособлювати радянські ідеологічні концепції, що становить загрозу національній безпеці України.

Нагадаємо, у музеї історії України у Другій світовій війні в Києві планують демонтувати усі пам’ятники та елементи радянської пропаганди. Крім того, тут хочуть провести впорядкування простору всього Меморіального комплексу.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *