«Інфляція буде високою в усіх варіантах»: експерт – про те, що буде з економікою та курсом долара в Україні в 2023-му

Економічна ситуація в Україні в 2023 році може почати потроху стабілізуватися, якщо війна завершиться в першому півріччі. Якщо цього не станеться, то є два підваріанти можливого розвитку подій – у разі переходу на мобілізаційну модель економіки ще може бути зростання, але якщо залишиться поточна модель, змін очікувати не слід. 

Загалом інфляція в 2023-му складатиме більше 20% при всіх із вищезазначених варіантах розвитку подій. Про це розповів у коментарі OBOZREVATEL аналітик Аналітичного центру «Об’єднана Україна» Олексій Кущ. 

«Якщо війна буде продовжуватися в 2023 році, тут є два підваріанти. Перший – якщо буде запущена мобілізаційна модель економіки, тоді в нас ще може бути зростання, а якщо залишиться модель, яка діє зараз, то буде економічне падіння. Воно може скласти від кількох відсотків до 10-15%«, – розповів аналітик.

При цьому одним із ключових факторів буде енергетична ситуація. «Ще є фактор енергоємності, він буде ключовий. Тобто енергетична бідність економіки. Економіка не генераотрах не може зростати», – сказав Кущ.

Аналітик озвучив позитивний прогноз щодо курсу долара в Україні. Він підкреслив, що курс є похідним від динаміки міжнародної фінансової допомоги, тож якщо країни-партнери продовжать підтримувати нашу державу, то ніяких значних стрибків вартості валюти не буде.

«У нас наразі є скорочення експорту. Але є і скорочення імпорту через втрату попиту. Третина споживачів виїхала за кордон і фактично їх на внутрішньому ринку немає. І це теж впливає на скороченя імпорту. Тобто тут падіння експорту балансуєтсья з падінням імпорту. А найбільший відтік валютний – це українці, які перебувають за кордоном, це найбільша дірка в нашому балансі. Але баланс компенсується зараз міжнародною фінансовою допомогою. Якщо буде ритмічна фінансова допомога в тих обсягах, які заявлені, тобто 18 млрд євро від ЄС і більше 10 млрд від інших країн, тоді проходимо нормально і курс буде більш-менш стабільним, без коливань більше ніж на 10%», – підсумував Кущ.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *