Введення в храм Пресвятої Богородиці (в народі – Третя Пречиста) – це велике християнське свято, яке православні України відзначають 4 грудня. 2022 року воно випадає на неділю.
Цього дня віряни згадують про те, як батьки Діви Марії віці віддали її на служіння до Єрусалимського храму. Про головні традиції свята, що можна і що не можна робити, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.
Історія Введення в храм Пресвятої Богородиці
Згідно з церковною апокрифічною (неканонічною) літературою, батьки Божої Матері святі Іоаким та Анна довго не могли зачати дитину. Вони неустанно просили Бога про спадкоємця і в разі його народження пообіцяли віддати дитину на служіння Господу до Єрусалимського храму.
Всевишній почув молитви праведників і подарував їм доньку. Коли Марії було три роки, Анна та Іоаким вирішили виконати обітницю: вони привели її до храму і передали первосвященику Захарії, батькові пророка Іоанна Предтечі.
Завдяки особливому одкровенню Богородиця була введена в Свята Святих, куди не допускалися прості люди, а первосвященик заходив лише один раз на рік – так була ознаменована її особлива роль у долі людства.
Традиції на Введення в храм Пресвятої Богородиці – що потрібно зробити
4 грудня всім вірянам бажано відвідати службу в церкві. Священики з нагоди свята вдягаються в ризи блакитного кольору, який вважається кольором Богородиці. А парафіяни стоять зі свічками «коридором» перед богослужінням.
Зі свята Введення в храм Пресвятої Богородиці розпочинається богослужбова підготовка до святкування Різдва Христового.
Хоча свято випадає на Різдвяний піст, 4 грудня вірянам дозволено до вживання рибу, страви з олією та невелику кількість вина.
Що не можна робити на Введення в храм Пресвятої Богородиці
На Третю Пречисту не можна працювати по дому та на землі, займатися рукоділлям. Також не варто брати участь у гучних розвагах, відмовляти в допомозі та в милостині, конфліктувати та ображати ближніх.
Молитва на Введення у храм Пресвятої Богородиці