В Україні триває курс на підвищення пенсійного віку, і вже в наступному році далеко не всі українці зможуть вийти на заслужений відпочинок в 60 років. Про це пише Перший діловий.
У зв’язку з тим, що з початку 2021 року діють оновлені вимоги до страхового стажу, його мінімальна тривалість зараз становить 28 років — при цьому в залік йдуть періоди роботи, коли із зарплати співробітника виплачувалися відрахування до Пенсійного фонду.
Але вже в наступному році для виходу на пенсію в 60 років буде потрібно 29 років страхового стажу, в 63 роки — від 19 до 29 років; в 65 років — від 15 до 19 років.
Іншими словами, якщо людина не значився на жодному підприємстві, компанії або організації протягом хоча б 15 років, то вона зможе розраховувати тільки на соціальну пенсію по досягненню віку в 65 років. І її сума буде нижчою за прожитковий мінімум — зараз вона становить 1854 гривні.
І така ситуація дуже сумна, особливо з урахуванням середньої тривалості життя в нашій країні, яка становить 72,4 року (67,7 років у чоловіків і 77,4 — у жінок).
Не покращиться ситуація і в доступному для огляду майбутньому: згідно з розрахунками економістів, до 2028 року лише половина громадян України зможе вийти на пенсію в 60 років. 40% громадян будуть змушені працювати до 63 років, а ще 5% — до 65 років.
І тепер для виходу на пенсію буде мати значення не вік (він залишиться колишнім — 60 років), а наявність страхового стажу.
В цілому вік виходу на пенсію не зміниться, він залишиться на рівні 60 років. Але тепер він відійде на другий план, головну роль гратиме стаж.