1 червня — Міжнародний день захисту дітей

Щороку 1 червня в Україні та світі відзначають Міжнародний день захисту дітей. Свято присвячене захистити дітей, приверненню увагу до їх проблем у світі: голоду, насильства, доступу до освіти та медичної допомоги.

Історія свята

Рішення про створення такого свята було прийнято під час сесії Міжнародної демократичної федерації жінок 1949 року в Парижі. Заснування такого дня ініціювали через те, що в багатьох країнах світу залишилося чимало дітей без батьків та даху над головою після Другої світової війни.

Вперше це свято відзначили у 1950 році в 51 країні світу. ООН також підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з своїх  пріоритетних напрямків.

Пізніше, у 1959 ООН прийняла Декларацію прав дитини, в якій прописані основні соціальні та правові принципи захисту та благополуччя дітей. Цей документ мав рекомендаційний і декларативний характер, а для захисту прав дітей були потрібні конкретні закони та міжнародні договори.

Генеральна асамблея ООН 20 листопада 1989 року ухвалила Конвенцію про права дитини, яка стала світовою конституцією для дітей. Наша країна ратифікувала цю конвенцію 27 вересня 1991 року.

Існує навіть також символ Дня захисту дітей – зелений прапор, на якому зображена планета Земля, а довкола неї – фігурки дітей різних рас та національностей.

Починаючи з 1998 року, щороку в Україні відзначається День захисту дітей.

Під час війни, яку розпочала РФ, в Україні тривають бойові дії, від яких страждають та гинуть діти. Росія незаконно вивозить з тимчасово окупованих територій українських дітей. Рішення президента Росії Владіміра Путіна про російське громадянство для депортованих українських дітей порушує їх права та норми міжнародного гуманітарного права.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *